פורטל משכנתאות

משכנתא לזוגות צעירים

משכנתא לזוגות צעירים – זכאות למשכנתא

 

משכנתא לזוגות צעירים

משכנתאות לזוגות צעירים היא הלוואה הניתנת ממשרד הבינוי והשיכון דרך בנקים למשכנתאות. מטרת ההלוואה היא לעזור לקבוצות אוכלוסיה מסוימות כמו לעולים חדשים, זוגות צעירים, מחוסרי דיור, חד-הורים, מגורים בפריפריה וכד'.

זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא ממשרד הבינוי והשיכון  נקבעת לפי שיטת ניקוד שקבעה המדינה. ככל שהניקוד יהיה גבוה יותר סכום ההלוואה יהיה גבוה יותר ובתנאים טובים יותר. למשל קפיצת מדרגה בניקוד מ 1350 נקודות ל –  1400 נקודות תעלה את סכום זכאות משכנתא מ -100,000 שקל ל – 119,000 שקל. ילד ייחשב לצורך הניקוד כבר מחודש ההיריון החמישי. למשל גם כל שנת נישואין מוסיפה 50 נקודות ולפעמים אלו הנקודות שמעלים את הזוג הצעיר ממדרגה אחת של זכאות לגבוהה יותר. משרד הבינוי והשיכון מנפיק תעודת זכאות למשכנתא. ראה פירוט רחב יותר בנושא מאמר באתר זה:
זכאות למשכנתא.
משכנתא לזוגות צעירים מושפעת מאוד מגיל, מספר ילדים וכד' דבר שזוגות צעירים יכולים לקבל ניקוד רב על כל ילד. למשל ילד מעניק 350 נקודות וילד שני עוד 150 נקודות, זה כבר 500 נקודות שזה ניקוד חשוב מאוד.

משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים ממשרד הבינוי והשיכון מפורטת באתר משרד הבינוי והשיכון בקישור זה:
 משרד הבינוי והשיכון .  
משכנתא לזוגות צעירים נכללת בתוך זכאות למשכנתא מהמדינה.
כמו כן באתר יש מאמר נוסף המפרט את הנושא: זכאות למשכנתא ממשרד השיכון.

מחשבון זכאות משכנתא

מחשבון זכאות משכנתא נמצא באתר: משרד הבינוי והשיכון.

השוואת משכנתא

השוואת משכנתא בין בנקים למשכנתאות הוא תהליך חשוב ביותר לשיפור תנאי ההלוואה וכמו כן לקבלת מלוא תנאי זכאות משכנתא לזוגות צעירים. השוואת משכנתא תסייע להתאמת תנאי ההלוואה לצרכים בפועל שלהם ותיתן להם מושג על הכדאיות הכלכלית בלקיחת הלוואה ממשרד השיכון. גובה החזר משכנתא לזוגות צעירים יושפע מאוד מתנאי ההלוואה.

משכנתא לזוגות צעירים – מענק פריפריה 100 אלף שקל

משכנתא לזכאים  טוב תיעשה אם תתוכנן היטב ותנצל תנאי משכנתא לזכאים הקיימים בעיקר לזוגות צעירים וחסרי דיור. ביולי 2011 הממשלה אישרה מענק עד 100 אלף שקל לרכישת מגורים לדירה ראשונה ב – 28 יישובי פריפריה מוגדרים. לכן לפעמים אפשר ליהנות מהטבה נוספת משמעותית בבחירה נכונה של מקום המגורים. לפעמים בחירת רכישת דירת מגורים ביישוב אחד ברשימת הזכאות, כאשר הסמוך מאוד לו לא זכאי, תזכה את הרוכש במענק המשמעותי הזה.

זכאות למשכנתא – רווקים ורווקות מעל גיל 30

זכאות למשכנתא בתנאים מועדפים ניתנים ע"י משרד הבינוי והשיכון לא רק לזוגות נשואים אלא גם לרווקים ורווקות מעבר לגיל 30.

 

   

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן