פורטל משכנתאות

מחשבון משכנתא – חישוב החזר משכנתא

מחשבון משכנתא – חישוב החזר משכנתא

 

חישוב החזר משכנתא

מדריך משכנתא מחשבון משכנתא – חישוב החזר משכנתא נועד להסביר את החשיבה הכלכלית מאחורי החזר ההלוואה והשימוש היעיל בעזרת מחשבון משכנתא לביצוע חישוב משכנתא נכון. המטרה היא לחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים בתנאי לקיחת ההלוואה.

מחשבון משכנתא לחישוב החזר משכנתא

החזר הלוואה ממוצע הוא לכ- 20 שנה שבהם צריך להחזיר הלוואת משכנתא  ממוצעת של כ – 600 אלף שקל. תכנון החזר משכנתא נכון שיתאים למצבו הפיננסי של הלווה בהווה ובעתיד וכמו כן לאופיו כאוהב סיכון או שונא סיכון יובילו את הלווה ללקיחת משכנתא אופטימלית עבורו ובעיקר אם ידע לנתח סימולציות בעזרת מחשבון משכנתא. תכנון החזר נכון מבחינת גובה החזר חודשי וכמו כן של סה"כ החזר רב שנתי הכולל בתוכו את חישוב ריבית והצמדה יובילו את הלווה לחיסכון מרבי.

חישוב משכנתא – חישוב החזר משכנתא חודשי

החזר הלוואת משכנתא חודשי חשוב ביותר לתכנון עפ"י יכולת החזר הלוואה חודשי המקסימלי (הכנסות חודשיות פחות הוצאות חודשיות) בניכוי רזרבה של לפחות 20% מגובה ההחזר המקסימלי עבור גדילת ההחזר במהלך תקופת ההלוואה. חשוב ביותר שמירת רזרבה כספית על מנת לא להגיע למצב החמור של אי יכולת לשלם לבנק משכנתאות את ההחזר החודשי.

על בסיס חישוב החזר משכנתא חודשי הסביר אפשר לקבוע את מקסימום גובה ההלוואה מבנק למשכנתאות שרצוי לא לעבור אותו ואת מספר שנות ההלוואה. בנקים למשכנתאות מאשרים ללווה בד"כ החזר הלוואת משכנתאת חודשי עד לשליש מגובה הכנסתו נטו. להערכתנו זה מהווה סיכון ועול כספי גדול על הלווה ולכן מומלץ לתכנן החזר הלוואה חודשי של עד 25% מההכנסה נטו. כמובן שיכולת החזר משכנתא חודשי לאותם הכנסות נטו משתנה מאדם לאדם על פי מערכת הוצאותיו והאם הוא חסכן או בזבזן באופיו.

חישוב משכנתא – חישוב החזר משכנתא רב שנתי

החזר הלוואה רב שנתי לכל תקופת ההלוואה כולל בתוכו בנוסף להחזר קרן ההלוואה גם את חישוב ריבית והצמדה על החוב לאורך כל תקופת ההלוואה.
החזר הלוואה  רב שנתי משמש לבדיקת כדאיות כלכלית של ההלוואה ועל פיו ננתח את הכדאיות הכלכלית והעדיפות של תמהיל הלוואה מסוים על תמהיל אחר. מחשבון החזר ההלוואה יאפשר לנו לבצע חישוב החזר הלוואה ולהחליט איזה הצעה מהבנק עדיפה.
תוצאות חישוב החזר הלוואה רב שנתי נקבל בשימוש עם מחשבון משכנתא בשורה האחרונה של תוצאות החישוב.
מחשבון ריבית שהוא גם כן מחשבון הלוואה מראה לנו את מרכיב הההחזר של הריבית החודשית והריבית הרב שנתית המתוכננת בהלוואה.

משכנתא מחשבון

חישוב משכנתא חודשי וחישוב רב שנתי בעזרת משכנתא מחשבון הוא הבסיס לתכנון נכון וקבלת משכנתא אופטימלית. על הלווה לדעת לנתח את תוצאות חישוב ההלוואה וההקשר בין חישוב החזר משכנתא חודשי לבין חישוב החזר רב שנתי כולל חישוב ריבית והצמדה. יש באינטרנט גם את מחשבון משכנתא פריים וכמו כן מחשבון זכאות למשכנתא הבאים לעזור ללווה במסלול ריבית פריים וכמו כן ביצוע חישוב זכאות למשכנתא ממשרד הבינוי והשיכון.

שליטה טובה של הלווה בכלי ההלוואה הקיימים חינם באינטרנט כמו ן מחשבון משככנתאות וכמו כן של פורום משכנתא יעזרו לו מאוד בקבלת משכנתא אופטימלית.

יועץ משכנתאות – ייעוץ משכנתאות

ללווה יש כלי נוסף והכי חסכוני שהוא יועץ משכנתאות המומחה בתחום משכנתאות ומבין מצוין חישוב הלוואת Mortgage וניתוח תוצאות מחשבון משכנתאותן. ייעוץ משכנתאות טוב ע"י יועץ משכנתא בכיר עם הניסיון וההשכלה המתאימה בתחום ראיית חשבון, כלכלה ומימון ועדיף של שלושתם יחד יבטיחו ללווה, תמורת עמלה קטנה וזניחה יחסית, חיסכון של עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן