פורטל משכנתאות

משכנתאות מחשבון /מחשבון משכנתא

משכנתאות מחשבון /מחשבון משכנתא

משכנתאות מחשבון

משכנתא מחשבון הוא כלי חישוב משכנתא הכרחי בזמן תכנון לקיחת הלוואה ולאורך תקופת קיומה. ניתוח נכון של תוצאות מחשבון משכנתאות יכול לסייע ללווה לעשות שינויים בקביעת מסלולי ההלוואה ובתמהיל בין המסלולים. ניתוח נכון של תוצאות מחשבון משכנתאות ושינוי בהתאם של המסלולים והתמהיל יובילו לחיסכון עצום ללווה בשלב קביעת ההלוואה ותנאיה, כמו כן לשינוי תנאיה ע"י מיחזור משכנתא לאחר מספר שנים של ההחזרים.

מחשבון משכנתא בשלב תכנון תנאי משכנתא

לווה הרוצה לשפר את תכנון תנאי משכנתא כבר בשלב הראשוני של לקיחתה יבצע סימולציות שונות עם מחשבון משכנתא ויבדוק במיוחד בשלב חישוב משכנתא שני נתונים עיקריים המתקבלים בתוצאות:

  • גובה ההחזר החודשי המיידי, בשנה הראשונה על מנת לוודא שיש לו את היכולת המיידית להחזר ההלוואה. מומלץ גם לשים לב כיצד ההחזר החודשי ישתנה לאחר מספר שנות ההלוואה על מנת לראות שאם ההחזר עולה מהותית יש לו בתכנון האישי את היכולת להחזירם
  • סה"כ ההחזרים הרב שנתיים לכל תקופת ההלוואה וזאת על מנת לבדוק את כדאיות ההלוואה לעומת הלוואה בתנאים אחרים, מסלולים שונים ותמהיל שונה

מחשבון משכנתא בשלב החזרי משכנתא –  בדיקת כדאיות מיחזור משכנתא

לאורך תקופת ההלוואה רצוי מאוד לבדוק את חישוב משכנתא לפחות פעם בשנה – שנתיים על מנת לוודא את כדאיות שינוי תנאי ההלוואה ע"י מיחזור משכנתא.
תנאי כלכלת המשק ואינדיקטורים כלכליים משתנים תכופות וכמו כן לפעמים משתנה מצבו הכלכלי, פיננסי, האישי של הלווה. ביצוע בדיקת מיחזור משכנתא בעזרת מחשבון משכנתאות יכול להוביל את הלווה לשינוי תנאי משכנתאות לאחר מספר שנות קיום ההלוואה ובכך לחסוך לעצמו עשרות אלפי שקלים רבים בתשלומי ההחזר ואף להקטין לעצמו את ההחזרים החודשיים ובכך להקל עליו מהותית בתקציב המשפחתי השוטף.
מחשבון משכנתאות לביצוע בדיקת כדאיות מיחזור משכנתא הוא רק הכלי לבדיקה מתי רצוי לפעול לשינוי תנאי משכנתא ובכך לחסוך סכומי כסף גדולים מאוד.
רב הציבור מפסיד הרבה מאוד כסף למרות שקיבל  תנאי משכנתא מהטובים ביותר בזמן לקיחת ההלוואה וזאת מכיוון שתנאי המשק השתנו או מצבו האישי ישתנה והוא לא עושה בהתאם את שינוי תנאי ההלוואה ע"י מיחזור משכנתאות.
לאורך תקופת הלוואה ממוצעת של 25 – 20 שנה, אם הלווה יבדוק בעזרת מחשבון משכנתאות את הלוואתו הוא יגיע למסקנה שכדאי מאוד לבצע מיחזור משכנתא ולשפר את תנאי ההלוואה ולקבע מסלולים, תמהיל וריביות טובות יותר לשנים הבאות.
סביר להניח שלווה המבצע את הבדיקות בעזרת משכנתאות מחשבון, יחליט לבצע מיחזור משכנתאות לפחות 3-4 פעמים לאורך תקופת ההלוואה ובכך יחסוך לעצמ,ו ע"י שיפור תנאי משכנתאות, לפחות עשרות ואף מאות אלפי שקלים לעומת תנאי לקיחת ההלוואה ההתחלתיים.

יועץ משכנתא –  מגדיל החיסכון  

יועץ משכנתא מתמחה בתחום משכנתאות, במסלוליה הרבים, בבחירת תמהיל נכון ובריביות הטובות לכל מסלול ומסלול. יועץ משכנתא מסתייע בעזרת משכנתאות מחשבון, מנתח התוצאות ומשפר מהותית החיסכון ללווה בלקיחת הלוואה חדשה או בביצוע מיחזור משכנתאות.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן