פורטל משכנתאות

יועץ משכנתאות – עלויות מיחזור משכנתא

יועץ משכנתאות – עלויות מיחזור משכנתא

 

כדאיות מיחזור משכנתא

להבנה רחבה יותר מה זה מיחזור משכנתא , מדוע מבצעים מחזור משכנתא , תהליך מיחזור משכנתא,   והמסמכים הנדרשים אפשר לעיין באתר זה במאמר מיחזור משכנתא.
בביצוע מחזור משכנתא אפשרי לשדרג מהותית את ההלוואה ולקחת מסלולי משכנתא חדשים וטובים יותר, כולל הורדת ריבית משכנתא ו/או ההצמדה. החיסכון ע"י מיחזור משכנתא יכול להגיע ל עשרות ואף מאות אלפי שקלים כך שהעלות למיחזור, היא זניחה ביחס לחיסכון ואף כשעלות המיחזור כוללת עמלת יועץ משכנתאות המומחה לתחום והמגדיל את החיסכון. יועץ משכנתאות בכיר מבין את השוק הפיננסי ומקרו כלכלה ויכול להחליט על מסלולי משכנתא כדאיים וחסכוניים. ראה הרחבה בנושא בדיקת כדאיות מיחזור משכנתא.

החיסכון ממיחזור משכנתא  גדול  מעלויות מיחזור משכנתא

עלויות מיחזור משכנתא


בבואנו לבצע מיחזור משכנתא חייבים לבדוק את כדאיות המיחזור, האם החיסכון ממיחזור גדול מעלויות המיחזור. בד"כ החיסכון גדול מאוד ביחס לעלויות הזניחות.

נפרט את עלויות מחזור משכנתא:
1. פתיחת תיק הלוואה בבנק משכנתאות – סוגרים את ההלוואה הישנה ופותחים הלוואה חדשה. על עמלת הפתיחה אפשר לעשות משא ומתן עם הבנק למשכנתאות ועלותה בד"כ מאות שקלים.
2. יועץ משכנתאות בכיר בתשלום – מומחה בתחום ייעוץ משכנתאות יגדיל משמעותית את החיסכון בביצוע מיחזור. עמלת יועץ משכנתאות היא זניחה ביחס לחיסכון שיושג מהידע שלו במיחזור. גובה העמלה ליועץ משכנתאות היא  בד"כ אלפי שקלים. פירוט עלות יועץ משכנתאות נמצא בדף באתר זה: "עלויות משכנתא – תשלומים נלווים" סעיף 11.
3. אגרת טאבו – תשלום זניח. עלות בד"כ עשרות שקלים.
4. שמאי מקרקעין – להערכת שווי הנכס במקרה שמבוצע מחזור משכנתא בבנק משכנתאות חדש. עלות שמאי בד"כ מאות שקלים עד אלפיים שקל, תלוי בשווי הנכס.
5. קנס יציאה – לפעמים בהלוואה בריבית קבועה שסוגרים אותה יש עמלת פירעון מוקדם שהוא יכול להיות ההוצאה הכי גדולה של מיחזור משכנתא. בד"כ אלפי שקלים ואף עשרות אלפי שקלים. למרות העלות הגבוהה החיסכון במיחזור לרב עולה על העלות בכמה מונים.
6. עמלת בנק משכנתאות לסגירת ההלוואה ישנה. עלות בד"כ עשרות שקלים בלבד.
7. עמלת בנק משכנתאות לביצוע שינוי בהלוואה. עלות זניחה.

חיסכון מיחזור משכנתא

פעולת מיחזור משכנתא היא יחסית פשוטה יותר מלקיחת משכנתא חדשה ויש בה לרב חיסכון בלתי רגיל של עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך יתרת תקופת ההלוואה. עלויות המיחזור הן יחסית נמוכות, לרב הרבה פחות מעשרת אלפים שקלים אם קנס היציאה הוא נמוך. נותר לבעל ההלוואה חיסכון עצום מעבר לעלויות המיחזור והכדאיות היא גדולה מאד לביצוע מיחזור. לווה שלא מבצע מיחזור כל מספר שנים הוא לווה לא מתוחכם המשלם לבנק משכנתאות יותר מהנדרש עבור ריבית משכנתא והצמדה שהיה יכול להימנע מהם אם היה מגיב לתנאי הכלכלה המשתנים וכמו כן לשינויים אישיים שהיו אצלו.
לווה מתוחכם בודק מידי פעם את תנאי הלוואתו ושוקל אם כדאי לו לבצע מיחזור ולחסוך סכומי כסף גדולים מעבר לעלויות המיחזור.
לרב, עלויות מיחזור מהוות רק אחוזים בודדים מגובה החיסכון בביצוע מיחזור משכנתא וזה תלוי בעיקר אם יש קנס יציאה ומה סכומו.

יועץ משכנתאות – הגדלה מהותית בחיסכון

יועץ משכנתאות הוא הכלי החשוב ביותר לקבלת חיסכון עצום בביצוע מיחזור.
ידע והבנה בתחום משכנתאות ובמשא ומתן עם בנקי משכנתאות הוא חשוב ביותר להצלחת המיחזור ולגובה החיסכון. הלווה שמבין היטב, או ע"י יועץ משכנתאות בכיר, את מסלולי המשכנתא השונים, ריבית משכנתא שמתאימה לכל מסלול ומסלול, היתרונות והחסרונות של כל מסלול ההלוואה והסיכויים והסיכונים בכל מסלול, יחסוך סכומים מכובדים מאוד.

מהם כלי מיחזור משכנתא?


שני כלים חשובים ביותר של מיחזור שהלווה מבצע בכוחות עצמו הם: פורום משכנתא לשאלות ותשובות, מחשבון משכנתא לחישוב אלטרנטיבות.

פורום משכנתא

כלי פורום משכנתא נועד לשאול שאלות בפורום ולקבלת תשובות מאיש מקצוע כמו  יועץ משכנתאות, או מגולשים בעלי ניסיון העונים בכלי פורום משכנתא.

מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא  לבדיקת אלטרנטיבות שונות להלוואה ובדיקת כדאיות מיחזור  אפשר להיעזר בבדיקת האלטרנטיבות השונות בשימוש עם  משכנתא מחשבון  בקישור למעלה באתר זה

יועץ משכנתאות – יועץ משכנתא

מומלץ מאוד להתייעץ עם  יועץ משכנתאות בכיר לפני שניגשים לבנק משכנתאות למיחזור ההלוואה.

KH

   

 

 

 

 

דילוג לתוכן