פורטל משכנתאות

ייועץ משכנתאות עבור משכנתא לכל מטרה

יועץ משכנתאות עבור משכנתא לכל מטרה

השוואה בין הלוואה לכל מטרה לבין משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא הלוואה תמורת שעבוד הנכס ולכן סכומיה יכולים להיות גבוהים מאוד ותקופתה ארוכה מאוד. תנאי משכנתא לכל מטרה הם הרבה יותר טובים מלקיחת הלוואה לכל מטרה עקב הביטחון שיש לבנק בשעבוד הנכס.
הצרכים יכולים להיות קשורים לדיור/שיפוץ הנכס או לכל מטרה אחרת ללא שום קשר לנכס כמו הלוואה לאירועים משפחתיים, ללימודים, רכישת ציוד או יאכטה, צרכים רפואיים וכד'. הדגש של משכנתא לכל מטרה הוא קבלת הלוואה תמורת שעבוד הנכס לבנק משכנתאות. משכנתא לכל מטרה ניתנת ע"י בנקים למשכנתאות לפי כללי מתן משכנתאות ובפיקוח בנק ישראל.

הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה שלא חייבים לשעבד את הנכס כעירבון להלוואה ולכן בטחונות הבנק הם נמוכים יותר וסכומי ההלוואה יהיו יחסית נמוכים מלקיחת משכנתא לכל מטרה. גם תקופת הלוואה לכל מטרה היא יחסית קצרה ולרב לעד 5 שנים עם חריגים לתקופה ארוכה יותר.
תנאי הלוואה לכל מטרה פחות טובים מאשר תנאי משכנתא לכל מטרה.

מטרות כספי הלוואה לכל מטרה

הבנק שוקל את הסיכון במתן ההלוואה ללווה ואם החליט לתת לו את ההלוואה הלווה יכול לעשות עם הכסף ככל העולה על רוחו. מטרות הלוואה לכל מטרה הן רבות מאוד ורק לדוגמא:
סגירת אוברדראפט בבנק, ללימודים, לצרכים רפואיים, לשימוש שוטף של תקציב הלווה, לרכישת ציוד, לאירועים חברתיים או אישיים, לסגירת חובות בבנק או של כרטיסי אשראי שהריביות בהם גבוהות יותר מתנאי ההלוואה לכל מטרה ועוד ועוד.
הלוואה לכל מטרה יכולה לשמש גם לפתיחת עסק אך אם הסכום מהותי ויש סיכונים הבנק ידרוש תוכנית עסקית.
הבנק הנותן הלוואה לכל מטרה לרב לא דורש בטחונות או שעבוד אך אם הוא יחשוב שסכום ההלוואה לכל מטרה הם גבוהים מידי ליכולת ההחזר של הלווה דבר שיוצר סיכון להחזר ההלוואה לבנק, הבנק ידרוש עירבון על פי המקרה. העירבון לבנק יהיה בשעבוד נכס כלשהו כמו דירה/רכב או אחר, שעבוד קופת השתלמות, קופת גמל או כל השקעה אחרת, הקפאת כסף בבנק עד להחזר מלא של ההלוואה וכד'.
הלוואה לכל מטרה יכולה להיות לתקופות קצרות או ארוכות מאוד וכמו כן בסכומים נמוכים מאוד או גבוהים מאוד. הבנק ידאג לגבות עצמו בעירבונות מתאימים על פי המקרה הספציפי.
בעקרון, הלוואה לכל מטרה לוקחים מבנק מסחרי, משכנתא לכל מטרה לוקחים מבנקים למשכנתאות.

יועץ משכנתאות / יועץ הלוואות

יועץ משכנתאות מתעסק בכל התחום הרחב של ההלוואות ולכן הוא מכיר היטב את האפשרויות הרבות של לקיחת הלוואה. יועץ משכנתאות / הלוואות יתאים ללווה הלוואה אופטימלית לצרכיו עם חסכון כספי עצום מאשר הלווה הבודד יילך לבדו לבנק לקבלת הלוואה.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן