פורטל משכנתאות

הלוואה למשכנתא

הלוואה למשכנתא היא צעד גדול שרובינו נאלץ לעשות באחד הימים. רוב האנשים היום לא מסוגלים לרכוש דירה יד שניה, ובטח שלא דירה חדשה מקבלן, מבלי לקחת משכנתא. אומנם מדובר בצעד גדול שעלול להיות מלחיץ ברגע הראשון, אך ברגע שמבינים את כל השלבים ואת כל האותיות הקטנות, ניתן להתמודד עמו על הצד הטוב ביותר. קודם כל, חשוב להבין כי קיימים מספר סוגים שונים של משכנתאות, ולכן חשוב מראש לבחור את הסוג שמתאים לכם. מעבר לכך, כדאי לדעת אלו קריטריונים משפיעים על גובה ההחזר החודשי, כיצד הריבית והמדד קשורים לעניין ומה ההבדל בין הבנקים השונים וההצעות המגוונות שלהם.

מה חשוב לדעת בטרם מחליטים לקחת משכנתא?

קודם כל, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות על מנת להבין טוב יותר את הסיכון שאתם לוקחים ואת סוג המשכנתא שיהיה אידיאלי עבורכם. חשוב להבין כי התחום כולל כמות עצומה של מונחים שונים וחישובים מסובכים, ולכן חשוב להבין אותם לעומק בטרם מחליטים לחתום על המסמכים. יועץ מקצועי ואיכותי אשר מכיר את התחום יוכל לייעץ לכם לגבי סוג המסלול שמתאים למצב הפיננסי שלכם. החישוב של ההון העצמי הריאלי שלכם אינו פשוט כמו שזה נשמע, היות ולא מדובר רק על כמות הכסף שיושבת אצלכם בבנק. כמו כן, חשוב לחשב את יכולת ההחזר החודשי בצורה מדויקת שתואמת את המציאות, על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות בהמשך הדרך.

מספר נקודות כלכליות שכדאי לקחת בחשבון

כלל האצבע הנוגע להון העצמי הדרוש לצורך רכישת דירה ראשונה הוא 25% מערך הדירה. אם מדובר על דירה שניה, יש צורך לגייס הון עצמי של 50%. גובה ההחזר החודשי חייב להיות אופטימלי ותואם לסכום ההכנסה הכללית שלכם, כאשר מומלץ שגובה ההחזר לא יעלה על שליש מההכנסה. אף פעם לא ניתן לדעת מה יכול להשתבש ואילו הוצאות לא מתוכננות עלולות להפתיע אתכם בדרך, לכן חשוב לתכנן מראש את גובה ההחזר כך שיהיה הגיוני ולא יכביד עליכם. אנשים רבים מנסים לקפוץ מעל הפופיק במטרה לסיים לשלם את המשכנתא כמה שיותר מהר, ובכך לסיים עם זה אחת ולתמיד. אך חשיבה מסוג זה עלולה להיות הרסנית, היות ומי שלא מצליח לעמוד בהחזר החודשי שלו עלול לשלם על כך ביוקר. לכן חשוב להשקיע את הזמן והאנרגיות הדרושות, על מנת לחשב את כל הסכומים האלו בצורה מקצועית ומחושבת.

כיצד למצוא את המשכנתא האופטימלית עבורכם?

כאמור, קיימות היום בשוק לא מעט הצעות שונות ומגוונות. לכל בנק ולכל גוף המעניק הלוואות משכנתא יש את התנאים שלו ואת המסלולים המומלצים שלו, ולכן חשוב לערוך סקר שוק בטרם ממהרים לחתום. חשוב לא להיכנס לעסק הזה בצורה נמהרת ואימפולסיבית, היות ומדובר על סכומי כסף עצומים. לכן חשוב לעבור בין מספר מקומות ולבדוק את ההצעות השונות, לשמוע את ההמלצות שלהם ולא לפחד לנהל משא ומתן. מומלץ להגיע לפגישות האלו מוכנים כאשר ברור לכם מראש מהו ההחזר החודשי האופטימלי עבורכם ומה מצב ההון העצמי שלכם. אסור להתבייש ואסור להתעצל, יש להגיע לפגישות האלו מלאים באנרגיות ומלווים בגישה אסרטיבית. משא ומתן יכול לחסוך לכם סכומי כסף נכבדים, וכמובן להבטיח את התנאים הטובים ביותר עבור ההלוואה.

לסיכום, הלוואה למשכנתא יש לקחת בכובד ראש ולא לחשוש להתייעץ מראש עם איש מקצוע על מנת להגיע לחישובים הנכונים והמדויקים ביותר. חשוב להבין מראש מהו ההון העצמי שלכם, לאיזה סכום של כסף אתם זקוקים ומהו ההחזר החודשי שיתאים לכם ביותר.

דילוג לתוכן