פורטל משכנתאות

ריבית קבועה וקרן לא צמודה

ריבית קבועה וקרן לא צמודה – קל"צ

 

בדף זה נפרט לגבי ריבית קבועה וקרן לא צמודה בלבד. הכוונה במסלול זה שהקרן לא צמודה לשום מדד או שער חליפין והריבית היא קבועה לאורך כל תקופת משכנתא מיום לקיחתה ועד סיומה.
אפשרי לעיין בדף המפרט את מסלול קרן צמודה בדף האתר: משכנתא – ריבית קבועה וקרן צמודה.

ריבית משכנתא קבועה לא צמודה

ריבית משכנתא קבועה לאורך כל תקופת ההלוואה מיום נטילתה עד סופה. ריבית במשק או בעולם לא משפיעים על ריבית משכנתא קבועה. עלייה או ירידה של ריבית פרייים לא משפיעה על הריבית הקבועה.
ההחזר משכנתא החודשי הוא קבוע בכל תשלומי ההלוואה ומכיוון שיתרת קרן ההלוואה יורדת בכל חודש עם התשלום החודשי, החוב לבנק יורד, משלמים כל חודש וחודש פחות ופחות ריבית משכנתא. החזר קבוע אך החלוקה בין מרכיב הריבית ומרכיב הקרן משתנה, מרכיב הריבית יורד בכל חודש וחודש ומרכיב החזר הקרן עולה מחודש לחודש.

יתרונות המסלול:

ריבית משכנתא הקבועה וקרן לא צמודה יוצרים מצב של יציבות מוחלטת בהחזר חודשי. בכל נקודת זמן יודעים בדיוק מה אני אמור לשלם עד סיום החזרי ההלוואה, הדבר נותן "שינה שקטה" ללווה. מסלול זה טוב למאמינים שהאינפלציה בשנים הקרובות תהיה יחסית גבוהה. מסלול משכנתא זה טוב גם ללווים שלא מתכננים פירעון מוקדם משכנתא, חלקי או מלא.

חסרונות המסלול:

ריבית קבועה מתמחרת בתוכה גם את המדד המחירים לצרכן, האינפלציה. ריבית משכנתא קבועה היא היקרה ביותר מכל מסלולי משכנתאות הקיימים. הלווה משלם יקר מאוד עבור "השקט הנפשי" וה"שינה השקטה" בלילה. 

ריבית משכנתא גבוהה יוצרת מצב שבשנים הראשונות קרן ההלוואה מופחתת לאט מאוד ולכן סה"כ תשלום ריבית משכנתא הרב שנתית הוא גבוה. אם נרצה לפרוע את ההלוואה לאחר מספר שנים נראה שקרן ההלוואה ירדה יחסית מעט ביחס לסה"כ ההחזרים החודשיים הנצברים. במשכנתא של 20 שנה כ – 60% מההחזר החודשי בשנים הראשונות הוא עבור ריבית ורק כ – 40% מההחזר ההלוואה החודשי הוא עבור הקרן.
יש קנס יציאה יחסית גבוה בפירעון מוקדם משכנתא בריבית קבועה. בירידת הריבית במשק מומלץ לבצע מיחזור משכנתא ולבצע פירעון מוקדם שחוסך כסף למרות הקנס. בנק משכנתאות מפצה עצמו בהיוון הפסדי ריבית משכנתא עתידיים.
ניתן לראות את פריסת התשלומים החודשיים והרכבם בין קרן וריבית בכלי מחשבון משכנתא הפשוט ביותר באתר זה.
כמו כן אפשרי להתייעץ עם יועץ משכנתאות בכיר בכלי פורום משכנתא באתר זה.

בתקופה שריביות המשק נמוכות אפשר לקבע ריבית משכנתא קבועה נמוכה יחסית שלא תושפע בהמשך מעליית הריבית במשק השקלית או הדולרית או עליית ריבית פריים.

מומלץ לקבל ייעוץ משכנתאות  מיועץ משכנתאות על השוואת משכנתא, מסלולי משכנתא שונים, היתרונות והחסרונות של כל מסלול משכנתא. הכדאיות האישית בלקיחת תמהיל משכנתא מסוים ובמיוחד בכדאיות הכלכלית של מסלול ריבית קבועה לא צמודה מול מסלולי משכנתאות שונים ובעיקר של מסלול ריבית פריים שהוא גם בקרן לא צמודה אך ריבית פריים משתנה.  קביעת מסלול נכון ואידיאלי ללווה עם ריביות הנמוכות בשוק ייעוץ משכנתאות יכול לחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים בהוצאות ריבית.
תחום משכנתאות הוא מורכב ומסובך וטוב יעשה הלווה שיתייעץ עם יועץ משכנתאות.

נסביר מעט על כלי מחשבון משכנתא מכיוון שהוא חשוב ביותר לביצוע חישוב משכנתא והשוואת משכנתא ולבדיקת ריבית משכנתאות. כמו כן נסביר על כלי יועץ משכנתאות שחשוב ביותר לגובה החיסכון הכספי:

מחשבון משכנתא

כלי עזר חשוב ביותר הוא מחשבון משכנתא לבדיקת תנאי ההלוואה וביצוע השוואת משכנתא. הכלי מסייע בהחלטה על ריבית משכנתא, תקופת הלוואה, % מימון ההלוואה וקרן ההלוואה. מחשבון משכנתא עוזר בחישוב ההחזר החודשי, סה"כ ריבית משכנתא המשולמת במצטבר לכל תקופת ההלוואה וכמו כן בידיעה של יתרת ההלוואה, החוב לבנק לאחר כל תשלום ותשלום .
לביצוע חישוב משכנתא בעזרת מחשבון משכנתא לחץ על הקישור הירוק בתפריט האתר.

יועץ משכנתאות

הכלי הכי חשוב בלקיחת הלוואה הוא יועץ משכנתאות בתשלום מכיוון שהוא מתמחה ספציפית בתחום משכנתאות.
יועץ בכיר הוא בעל ניסיון עשיר בתחום משכנתאות וסייע לכמות גדולה של לווי משכנתאות.
יועץ משכנתאות טוב מכיר מצוין את בנקי משכנתאות ומתמחה במשא ומתן כספי.
היועץ הפרטי לויאלי ללווה בלבד ולא לבנק והוא יועץ משכנתאות אובייקטיבי בניגוד לייעוץ של יועץ משכנתאות בנקאי.
היועץ מכיר מצוין את הכללים, החוקים וההנחיות החדשות של בנק ישראל והממשלה.
עמלת יועץ משכנתאות היא בשוליים יחסית לגובה החיסכון ללווה.
KH  ייעוץ משכנתאות
 מחויב לחסוך ללווה עשרות עד מאות אלפי שקלים.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן