פורטל משכנתאות

מיחזור משכנתא/משכנתאות – דו"ח סילוק מלא של משכנתא

מיחזור משכנתא/משכנתאות – דו"ח סילוק מלא של משכנתא

דו"ח תמצית משכנתא / דו"ח נתונים לסילוק מלא של הלוואה

לווה המעוניין לדעת את סטטוס הלוואתו יכול לבקש מבנק למשכנתאות חינם פעמיים בשנה דו"ח "נתונים לסילוק מלא של הלוואה", או בשמו האחר " תמצית משכנתא". בדו"ח יש תמצית הנתונים העיקריים על המשכנתא ביום לקיחתה והסטטוס המעודכן שלה להיום מכל הבחינות:  אחוזי ריבית משכנתא היום, יתרת קרן, סוגי מסלולי משכנתאות, ההצמדה, עמלת פירעון מוקדם מלא לסילוק ההלוואה וכד'.
בדו"ח נתונים לסילוק מלא של הלוואה משתמשים לצרכי ניתוח וקבלת החלטות עבור מיחזור משכנתא או פירעון מלא או חלקי של משכנתאות או לידיעת סטטוס מעודכן של ההלוואה. גם בנק למשכנתאות הבא לבצע מיחזור משכנתאות שניתנו בבנק אחר מבקש לפעמים לראות את דו"ח הסילוק המלא של ההלוואה על מנת לדעת מהי יתרת ההלוואה או לדלות מידע על ריביות משכנתא נוכחיות שיש ללקוח, לכן יש להיות זהירים במתן דו"ח זה לבנק משכנתאות שמתחרה על מיחזור משכנתא קיימת.

נוהלי בנק ישראל – בקשת לווה לקבלת מידע

על פי הנחיות המפקח על הבנקים של בנק ישראל הכתובים בסעיף 15א (א') בנק למשכנתאות חייב לספק מידע ללווה לפי הפירוט המקיף שרשום במפורש בנוהל:
נהלים למתן הלוואות לדיור – בנק ישראל – לחץ כאן!

יש להדגיש שהנהלים מדגישים בפירוש שפעמיים בשנה אפשר לקבל את המידע חינם. יש בנקים שמשום מה גובים כ- 60 שקל להפקת הדו"ח ואפשר לדרוש מהם לקבלו חינם.
מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא בכיר על נוהלים שונים של בנק ישראל למתן משכנתאות.
.

מיחזור משכנתא – דו"ח סילוק מלא של הלוואה

המידע המפורט שמתקבל על פי דרישת הלווה מהבנק, חינם ללא עמלה פעמיים בשנה, הוא חשוב ביותר לניתוח כדאיות כלכלית של מיחזור משכנתא או להחלטה של איזה מסלולי משכנתאות להפחית הקרן בפירעון מוקדם חלקי של משכנתאות.

יועץ משכנתא משתמש בדו"ח סילוק מלא של משכנתא

יועץ משכנתא שמקבל את דו"ח "נתונים לסילוק מלא של הלוואה" יכול לבצע סימולציה בעזרת מחשבון משכנתא להערכת גובה החיסכון האפשרי בביצוע מיחזור משכנתאות.
לרב יועץ משכנתא בכיר יצליח לחסוך ללווה עשרות אלפי שקלים ואף יותר על משכנתאות שניתנו בתקופות של ריבית משכנתאות גבוהות או אף יחסוך הרבה מאוד כסף גם למשכנתאות שנלקחו בתקופת ריבית משכנתאות נמוכות אך לא נלקחו במסלולי משכנתאות זולים. שימוש נכון בסימולציה בעזרת מחשבון משכנתא תאפשר הוזלת המשכנתא ללווה תוך הקטנת סיכונים עתידיים. יכולת יועץ משכנתא בכיר להפחית אף את הריביות הטובות שבדוח סילוק מלא של ההלוואה היא גבוהה ביותר מכיוון שיש לו ניסיון רב במשא ומתן כספי מול המערכת הבנקאית, הכרות עבודה שוטפת עם יועצי משכנתאות בנקאיים. יועץ משכנתא בכיר מכיר היטב מהן הריביות הטובות היום לכל מסלול ומסלול עבור הלקוח הספציפי.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן