פורטל משכנתאות

הצעות משכנתא/ השוואת משכנתאות

הצעות משכנתא/ השוואת משכנתאות

מדוע קיימים הבדלים מהותיים בין הצעות משכנתא של בנקים למשכנתאות?

לווה הבודק תנאים לקבלת משכנתא מומלץ שיפנה ל 2-4 בנקים למשכנתאות שונים. להפתעתו הוא יקבל הצעות שונות מהותית אחת מהשנייה ולפעמים אף קשה לו לבצע השוואת משכנתאות סבירה של שני דברים דומים, "תפוח לתפוח".
הבדלי הצעות משכנתא בין בנק למשכנתאות אחד למשנהו נובעים ממספר סיבות:

  • הנהלות הבנקים השונות שמנסות לעודד מבצעים שונים או לקוחות שונים בזמן נתון
  • הנהלות הבנקים הקובעות נוהלים שונים לקביעת רמת הסיכון של הלקוח והסיכון שהבנק מוכן לקחת על עצמו במתן תנאי משכנתאות
  • מדיניות הרווח מהלוואת משכנתאות שקובע כל בנק לעצמו
  • עידוד בנק למשכנתאות מסוים של מסלולי משכנתאות עדיפים להנהלת הבנק
  • התייחסות מחמירה או מקילה של הנהלת בנק למשכנתאות להנחיות בנק ישראל והממשלה
  • מדיניות רווח וסיכון שמנהל סניף בנק משכנתאות מסוים מוכן לקחת על עצמו בטווח הסיכונים המותר לו ע"י מטה הבנק
  • אופיו של יועץ משכנתאות בנקאי מבחינת דחיפת תנאים טובים יותר ללקוח הבנק
  • ניתוח שונה של מצבו הפיננסי של הלווה ע"י בנקים למשכנתאות שונים

כיצד נבצע השוואת הצעות משכנתא?

חשוב מאוד שהלווה ישווה נתונים דומים בין הצעות הבנקים ולכן עליו להחליט קודם כל איזה מסלולים עדיפים עליו ובאיזה תמהיל לקחת אותם ורק לאחר מכן לפנות לבנקים ולדרוש מהם באסרטיביות לקבל הצעות עפ"י הקריטריונים הבסיסיים שהוא קבע להלוואתו. כמובן הקריטריונים חייבים להיות סבירים ומציאותיים למקובל בתחום משכנתאות בזמן הנתון.

ברגע שיש כשלוש הצעות מלפחות שלושה בנקים למשכנתאות שונים, עפ"י הקריטריונים הבסיסיים שהלווה קבע, יהיה קל ללווה להכין טבלת השוואת משכנתאות ידנית או באקסל שבא ישווה פרמטרים מסוימים בין הבנקים כמו ריבית משכנתא למסלול מסוים, החזר חודשי מיידי ורב שנתי,הטבות והנחות נוספות הניתנות מבנק מסוים כמו למשל הנחת פתיחת תיק, דרישות מיוחדות של הבנקים מבחינת פתיחת חשבון עו"ש אצלם, שיעבוד נכס נוסף, ערב נוסף, לווה נוסף וכד'.

השוואת משכנתאות עם מחשבון משכנתא

הכנסת נתוני הצעות משכנתא של בנקים למשכנתאות לתוך מחשבון משכנתא הנמצא באתר זה. הכנסת פלט התוצאות לדף השוואת משכנתא על מנת שיהיה קל לנתחם מבחינת הכדאיות.
יש לשים לב בתוצאות מחשבון משכנתא לגובה החזר משכנתא חודשי (לחץ מיידי על תזרים המזומנים המשפחתי), על סה"כ החזרי משכנתא רב שנתיים לכל תקופת ההלוואה (ניתוח כדאיות כלכלית של ההלוואה), השינוי של החזרי משכנתא חודשיים לאורך תקופת ההלוואה על מנת לוודא שלא ייווצר קושי בהחזר ההלוואה עם סכנת חדלות פירעון.
ע"י ניתוח נכון של תוצאות תנאי משכנתא בעזרת מחשבון משכנתא אפשר להבין את כדאיות תנאי ההלוואה ובאיזה סעיפים אפשר ללחוץ על הבנק לשפר את הצעתו. ניתוח נכון ושינוי בהתאם של תנאי ההלוואה יובילו לשיפור מהותי של תנאי ההלוואה ויחסכו ללווה סכומי כסף מהותיים.

יועץ משכנתא – השוואת משכנתא מקצועית

לווה שרוצה לנהל את כל תהליך לקיחת ההלוואה בצורה מקצועית ייקח לעצמו יועץ משכנתא פרטי המומחה לכל התהליך ובמשא ומתן כספי עם המערכת הבנקאית. יועץ משכנתא מקצועי ולויאלי ללווה יחסוך לו עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן