פורטל משכנתאות

מכרז ריבית/ריביות משכנתא

מכרז ריבית/ריביות משכנתא

מה זה מכרז ריביות משכנתא?

יועץ משכנתאות פרטי פונה למספר בנקים למשכנתאות במקביל לקבלת הצעות משכנתא ללקוח מסוים או לקבוצת לקוחות. בנקים למשכנתאות משיבים בהצעה ראשונית שלהם ובזמן מהיר מאוד לבקשת ההצעה, בד"כ תוך יום אחד.
בנק למשכנתאות שנתן ריביות משכנתא הטובות ביותר זוכה בלקוח או בקבוצת הלקוחות.

מכרז ריביות משכנתא מוביל לריביות בינוניות בלבד

בנקים למשכנתאות במכרז ריביות נותנים בד"כ ריביות די בינוניות ולא את מקסימום ריבית משכנתא הנמוכה האפשרית. הבנקים מנסים במכרז ריביות לשמור על רווחיות סבירה עבורם. הלקוח בטעות חושב שהבנק הזוכה נתן את ריבית המשכנתא הנמוכה ביותר ולכן רץ וחותם עם הבנק הזוכה, אך בפועל הוא קיבל ריבית טובה, אך בינונית ולא את הריבית הכי טובה שאפשר לקבל. בד"כ הפרש הריביות לרעת הלקוח במסלול מסוים יכול להיות כ – 0.2% לשנה או יותר, ההפרש נראה זניח אך במשכנתא ממוצעת של כ 600 אלף שקל ל – 25 שנה המשמעות שלה היא תוספת של כ-  20 אלף שקל של החזר משכנתא רב שנתי ואם המשכנתא אף צמודה למדד סכום זה אף גבוה יותר למעל 25 אלף שקל תוספת בתשלומים.

מכרז ריבית משכנתא לא יכול להחליף משא ומתן על משכנתא ספציפית

הטעות הגדולה שנעשית לרב היא שמכרז ריביות משכנתא בא להחליף את המשא ומתן האישי על הלוואה ספציפית. מכרז ריבית משכנתא לא יכול להחליף את המשא ומתן הספציפי. חייבים לבצע תחרות אישית עבור הלווה עם לפחות שלושה בנקים על משכנתא ספציפית התפורה למצבו האישי של לקוח ספציפי. תמהיל משכנתא חייב להיבנות על פי מצבו הפיננסי של הלווה הספציפי בהווה ובעתיד ולא יכול להיות כללי מידי או מתאים לקבוצת לווים. בנוסף רק במשא ומתן אישי ופרטני בין שלושה בנקים שונים על משכנתא ספציפית אפשר לקבל ריביות משכנתא הטובות הקיימות בשוק.

מכרז ריבית משכנתא ממוחשב לא בא במקום משא ומתן ישיר ופרטני ללקוח ספציפי

מכרז ריבית משכנתא ממוחשב מוביל לבינוניות

השיטה של מחשוב מכרז הריביות ועבודה על קבוצת לווים במהירות מובילה ליעילות אדמיניסטרטיבית ולרווחיות גבוהה של יועצי משכנתאות ושל בנקים למשכנתאות אך היא לא מביאה ללקוח, הלווה, את התוצאות שהוא מצפה: "משכנתא זולה ביותר".
על הלווים להיות מודעים לכך,  מכרז ריביות ממוחשב חוסך לבנקים וליועצי משכנתאות זמן כאשר שני הצדדים שואפים לסגור מהר תנאי משכנתא ללווה אך השיטה לא מביאה יעילות כלכלית מקסימלית ללווה.
הלווה רק מקבל את האשליה הפסיכולוגית "כאילו" הוא קיבל את התנאים הכי טובים שיש בשוק, דבר שאפשר להשיג אך ורק במשא ומתן אסרטיבי, ישיר, ספציפי ללקוח, תוך ניהול מספר שיחות עם בנקים שונים לשיפור תנאי ההלוואה הספציפית ללקוח.
במילים אחרות, אם רוצים לקבל תנאי משכנתא מעולים ומהטובים במשק חייבים לעשות את "העבודה השחורה" שדורשת זמן, לבצע משא ומתן אישי מול בנקים שונים תוך הצגת היתרונות של הלווה המסוים והסיכון הנמוך שלו.

ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות בכיר ניתן להתקשר ל –

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן