פורטל משכנתאות

מחשבון זכאות משכנתא

מחשבון זכאות משכנתא

מחשבון זכאות משכנתא של משרד הבינוי והשיכון

זכאות למשכנתא ניתנת על בסיס חישוב נקודות מצטברות לפי הקריטריונים שקבעה הממשלה. זכאות משכנתא ממשרד הבינוי והשיכון דורשת מינימום 1,000 נקודות. הניקוד קובע את אחוז המימון שהלווה יקבל דרך משרד הבינוי והשיכון כאשר משכנתא לזכאים מינימאלית היא כ – 62 אלף שקל ועד 162 אלף ללא ניקוד עבור שירות חובה / לאומי / אזרחי. כל שנת שירות מעניקה זכאות למשכנתא של 1% נוספים. משכנתא לזכאים מכסימלית מגיעה עד כ – 220 אלף שקל הכולל גם 36% נוספים עבור 36 שירות חובה בצבא.

חישוב הנקודות לקביעת סכום זכאות משכנתא נמצא באתר משרד הבינוי והשיכון.
לחץ כאן לגישה ל- מחשבון זכאות משכנתא באתר משרד הבינוי והשיכון – מחשבון זכאות משכנתא.
 

קריטריוני חישוב זכאות למשכנתא

פירוט הקריטריונים של קבלת תעודת זכאות משכנתא נמצאים באתר זה במאמר זכאות משכנתא.

משכנתא לזכאים

קיימים זכאים שונים:

  • משכנתא לזוגות צעירים
  • רווקים ורווקות בני 30 פלוס
  • מענק משכנתא 100 אלף לרוכשי דירה ראשונה בפריפריה על פי קריטריונים וישובים שקבעה הממשלה
  • עולים חדשים
  • ועוד

פירוט רחב יותר על כל סוג של זכאים לסיוע ממשלתי נמצא באתר זה במאמר משכנתא לזכאים.

זכאות למשכנתא – מסמכים עיקריים

אפשר לקבל פירוט ורשימת המסמכים העיקריים הנדרשים להציג לבנק משכנתאות על מנת למלא את הטפסים של הבקשה לזכאות, במאמר באתר זה בשם: זכאות למשכנתא – מסמכים עיקריים.
כמו כן במאמר מפורט כיצד מגישים ערעור על אי זכאות..

מדוע קיימת ירידה במתן משכנתא לזכאים?

למרות שעל פי מחשבון זכאות משכנתא יש הרבה לווי משכנתאות שזכאים לקבל הסיוע ממשרד הבינוי והשיכון הם לא דורשים זאת. בשנים האחרונות יש ירידה דרסטית מאוד של מתן משכנתאות בזכאות מכיוון שהיא לא כדאית כלכלית. ירידת ריבית משכנתאות מסוף שנת 2008 ועד היום מאפשרת לקחת משכנתאות מבנק למשכנתאות עם תנאי משכנתא עדיפים על המוצע ממשרד הבינוי והשיכון. זכאות למשכנתא מהמשלה ניתנת עם ריבית קבועה של 4% וקרן צמודה למדד המחירים לצרכן,אינפלציה, ל – 20 שנה. בנקים למשכנתאות מציעים כיום משכנתאות בריבית נמוכה יותר סביב ה – 3% צמוד למדד המחירים לצרכן, אינפלציה. יש חוסר כדאיות כלכלית בלקיחת משכנתא זכאות ובנוסף היא דורשת בירוקרטיה של ניירת והצגת מסמכים לקבלת תעודת זכאות.

ייעוץ משכנתא

תחום משכנתאות הוא מורכב ומסובך, יעוץ משכנתאות ע"י יועץ משכנתא בכיר, פרטי, יכול למנוע טעויות בלקיחת ההלוואה ולחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן