פורטל משכנתאות

השוואת משכנתאות/ משכנתא השוואה

השוואת משכנתאות/ משכנתא השוואה

השוואת משכנתאות

נושא השוואת משכנתא אחת לשנייה הוא חשוב ביותר במטרה להשיג חיסכון גדול יותר בקבלת תנאי משכנתא מבנק למשכנתאות.
כמו בהשוואת מחירים, סקר שוק, בקניית כל מוצר צריכה רגיל שהקונה בודק מספר חנויות לבדיקת המחיר הנמוך למוצר שעלותו היא רק מאות שקלים או אלפים בודדים בלבד.
במשכנתאות נושא השוואת משכנתא היא קריטית יותר בגלל שהולכים להלוואה של מאות אלפי שקלים ואף לפעמים מעל מליון שקל. ביצוע סקר שוק וניתוח נכון של השוואת משכנתאות יכול לחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך תקופת ההלוואה.
בין בנקים למשכנתאות יש פערים גדולים בתנאי ההלוואות וכל בנק מעריך אחרת את אותו לווה. לווה שיבצע סקר שוק בין הבנקים ובעקבותיו משא ומתן אסרטיבי לשיפור תנאיו יוכל לחסוך לעצמו סכומי כסף מכובדים.

משכנתא השוואה מסודרת ומאורגנת

יש חשיבות רבה להשוואת משכנתאות בצורה מקצועית והבאת הנתונים של הצעות משכנתא השונות למכנה משותף להשוואת "תפוח לתפוח".
נקודת הפתיחה של השוואה בין משכנתאות היא רישום הנתונים בטבלה מסודרת באקסל או אף ידנית, לאחר מכן ביצוע ההתאמות הנדרשות להשוואת משכנתא על בסיס משותף בין ההצעות השונות.
לטבלה יש להכניס לפחות את החלק הרלוונטי מביצוע סימולציית משכנתא באמצעות מחשבון משכנתא .

השוואת ריביות משכנתא

השוואת ריבית משכנתא בין מסלולי משכנתא שונים היא יחסית קלה ביותר אך גם אותה יש להכניס לטבלת ההשוואה המסודרת.
יש להקפיד שהשוואת ריבית משכנתא תתבצע על אותו מסלול ועל אותם שנות ההלוואה מכיוון שיש הבדלים בריבית על פי שנות ההלוואה. אחוז ריבית משכנתא ל – 10 שנים נמוכה למשל מריבית משכנתאות ל – 20 שנים.

ניתוח טבלת השוואת משכנתא

ניתוח נכון של טבלת ההשוואה המסודרת מקל על הלווה להחליט על כדאיות ההלוואה ובאיזה נקודות בתנאים עליו לדרוש שיפור במשא ומתן עם בנק למשכנתאות.
יכולת ניתוח והחלטה טובים יחסכו ללווה הרבה מאוד כסף ע"י שיפור תנאי משכנתא.

השוואת משכנתאות ע"י יועץ משכנתאות

להגדלת החיסכון הכספי של ההלוואה הלווה יכול להסתייע במומחה בתחום, יועץ משכנתאות בכיר, המכיר היטב את תהליך לקיחת משכנתא, יודע להכין ולנתח את נתוני השוואת משכנתאות וללא ספק הניסיון שלו במשא ומתן עם המערכת הבנקאית יניבו חיסכון גדול יותר ללווה.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן