פורטל משכנתאות

חישובי משכנתא / חישוב משכנתאות

חישובי משכנתא / חישוב משכנתאות

חישוב משכנתא

קיימים הרבה מאוד סוגי משכנתאות בישראל הדורשים ידע והבנה מעמיקה רבה של חישוב משכנתאות בדרכים ובשיטות שונות. מריבוי השיטות של חישוב משכנתאות נבנה מחשבון משכנתא לכל שיטה ושיטה.

שיטות חישובי משכנתא

להלן רשימה קצרה של שיטות חישובי משכנתא העיקריות הקיימים בישראל:

  • לוח סילוקין שפיצר
  • לוח סילוקין קרן שווה
  • לוח סילוקין ריבית פריים (לא צמודת מדד המחירים לצרכן, אינפלציה)
  • לוח סילוקין קרן צמודת מדד המחירים לצרכן, אינפלציה
  • לוח סילוקין הלוואת בלון (החזר הקרן חד פעמי בסוף תקופת ההלוואה)
  • לוח סילוקין הלוואת גישור (תקופת גישור ללא החזר הקרן ו/או ריבית ההלוואה)
  • כדאיות כלכלית לביצוע מיחזור משכנתא
  • סימולציית חישוב החזר הלוואה חודשי – שינוי פקטורי סכום ההלוואה, שנים, ריבית וכד'
  • סימולציית לקיחת הלוואה מקורית – שינוי פקטורי שנים, ריבית וכד'

חישובי משכנתא ספציפי בעזרת מחשבון משכנתא

לכל השיטות הנ"ל יש מאמרי הסבר באתר זה בצורה מורחבת. כמו כן יש באתר מחשבון משכנתא  מאוד ידידותי ופשוט המכסה חלק ניכר מהשיטות הנ"ל.
ראה את התוצאות השונות והמהותיות המתקבלות בשימוש עם מחשבון משכנתא משיטה אחת לשנייה.
שימו לב לתוצאה ברמה הרב שנתית, פיזור סכומי ההחזר החודשי בין התקופות השונות של ההלוואה, השפעת מדד המחירים לצרכן על הגידול בהחזר החודשי ועל סה"כ ההחזר הרב שנתי. ועוד.
הבנת חישוב משכנתא הוא חשוב ביותר ללקיחת משכנתא אופטימלית וליצירת חיסכון אישי מקסימאלי.
חישוב משכנתא טוב ונכון יקל על הלווה לאורך כל תקופת ההלוואה ויתאים לו חישוב החזר הלוואה חודשי ללא בעיות תזרים שוטפות וכמו כן ע"י חישוב משכנתא מקצועי ייווצר לחוסך חיסכון מרבי עם סה"כ החזר ריבית והצמדה נמוכים יחסית ברמה הרב שנתית.
חישובי משכנתא הם הבסיס שהלווה חייב להבינו עוד בשלב הראשוני של בדיקת לקיחת הלוואה. ידע מקדים טוב לפני הגעה לסניף בנק למשכנתאות ייתן יתרון עצום ללווה בדרישותיו מפקיד יועץ משכנתאות בסניף הבנק.

חישוב משכנתא לצורך מיחזור משכנתא

דוגמא קצרה בלבד ולא מספרית. למשל לפני ביצוע מיחזור הלוואה משתמשים בניתוח נתונים קיימים  של משכנתא קיימת מול נתוני הלוואה חדשה. בביצוע חישוב משכנתא נעזרים עם מחשבון משכנתא של מיחזור ומכניסים בו גם את נתוני עלויות המיחזור כמו: עמלת פתיחת תיק, קנס יציאה, עמלת יועץ משכנתאות חיצוני, תשלום אגרות וכד'. המחשבון למעשה נותן המלצה לכדאיות המיחזור והאם יש חיסכון בביצועה.

מורכבות חישובי משכנתא – יעילות יועץ משכנתאות

השיטות השונות של חישוב משכנתאות דורשות התמקצעות בתחום על מנת לעשות את הדברים הנכונים בהלוואות גדולות ומהותיות לחיי המשפחה, לפעמים לעשרות שנים. יועץ משכנתאות חי את חישוב משכנתאות ומכיר מעולה את תחום משכנתאות ולכן מסוגל לחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים, תלוי בגובה ההלוואה ואורך תקופתה.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן