פורטל משכנתאות

בנקים למשכנתאות – במי נבחר?

בנקים למשכנתאות – במי נבחר?

 

בנקים למשכנתאות בישראל

בישראל 10 בנקים למשכנתאות המתחרים ביניהם בחריפות על כל לקוח ולקוח, ולכן מומלץ מאוד לתמחר את הגדולים ביותר לפי סדר גודלם לשנת 2010 עפ"י פרסומים בתקשורת הם: 1. בנק מזרחי-טפחות 2. בנק לאומי למשכנתאות 3. בנק משכן של בנק הפועלים.
בנקי משכנתאות נוספים הם: בנק דיסקונט למשכנתאות, בנק איגוד, הבנק הבינלאומי למשכנתאות, בנק מרכנתיל, בנק כרמל, בנק ירושלים ובנק עצמאות. ראה ערך בנק למשכנתאות בויקיפדיה

בנק משכנתאות – באיזה נבחר?

חשוב  לזכור שיועץ משכנתאות בבנק למשכנתאות הוא שכיר של הבנק והוא בא קודם כל לייצג את אינטרס הבנק למשכנתאות ורווחיותו. חשוב לבדוק את שוק המשכנתאות המשתנה בתדירות גדולה מאוד וזאת
ע"י בדיקה באינטרנט, טלפון, התייעצות עם יועצי משכנתאות בנקאיים ועם יועץ משכנתאות חיצוני. יש להגיע לבנק מוכנים לאחר ביצוע סקר שוק השוואת משכנתאות מסודרת. יש פערים גדולים בתנאי משכנתא, ריבית משכנתא ומסלולי משכנתא בין בנקים למשכנתאות השונים ואף בין סניפים שונים באותו בנק. יש להגיע לבנק עם רשימה מסודרת של בדיקת השוק והשוואת משכנתאות וכך לדעת מה לדרוש מיועץ משכנתאות בנקאי.
רצוי לא לתת ליועץ משכנתאות בנקאי  להוביל את הלווה באיזה מסלולי משכנתא, ריבית משכנתא, לבחור אלא הלווה צריך לקחת יוזמה תוך הבנת החומר המקצועי ולהוביל את יועץ משכנתאות הבנקאי לעבר מסלולים וריבית משכנתא התואמים לו.
בדקו אם יש מבצעים מיוחדים או מסלולים מיוחדים.

ובכן, באיזה בנק משכנתאות נבחר?

יש לבחור את הבנק שבו הלווה שוכנע שקיבל ממנו את התנאים הכי טובים והזולים ביותר בשוק המשכנתאות ולא לבחור את בנק משכנתאות שנתן את ההצעה הכי טובה משאר הבנקים. הצעת הבנק המוביל היא רק הצעת פתיחה לתחילת משא ומתן כספי עם בנקים נוספים במקביל לשיפור התנאים. בבחירת הבנק למשכנתאות מעורב הרבה ידע מקצועי ושיקול דעת. הבנק למשכנתאות יוריד הצעתו ויפחית ריביות משכנתא כאשר הוא יודע שהוא מתחרה עם בנקים אחרים בתהליך של משא ומתן אסרטיבי.

בנקים למשכנתאות – למי נאמנים יועצי משכנתאות בנקאיים?

יש לזכור שיועץ משכנתאות בבנק ומנהל סניף הבנק לויאליים קודם כל לבנק ולרווחיותו ולא לרווחיות הלווה. בנק למשכנתאות רוצה להרוויח ולכן יועץ משכנתא מטעמו הוא לא אובייקטיבי. מסלולי משכנתא או ריבית משכנתא שיציע ללווה לא יהיו הטובים ביותר ולכן הלווה לא יוכל להשיג משכנתא אופטימילת עבורו. יקיימות שיטות חישוב ריבית משכנתא שונות שיועץ משכנתאות בבנק לרב לא יציין שהם קיימים אך יש להם משקל מהותי בסה"כ ריבית משכנתא שמשלמים.
רצוי להשתמש בשירותי יועץ משכנתאות מקצועי ובכיר, פרטי, חיצוני לבנק, שלא תלוי בבנק ולשלם לו עמלת ייעוץ משכנתא שאף למראית עין נראית יקרה אך לקבל עסקה רווחית שתחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

הסבר עך תהליך לקיחת משכנתא והמסמכים הנדרשים לקבלת הלוואה נמצאים באתר זה.

השוואת משכנתאות באמצעות מחשבון משכנתא

משכנתא מחשבון מבצע השוואת משכנתא, מאפשר ביצוע הדמייה לתנאי הלוואה ועוזר בקבלת החלטות על ריבית משכנתא, מסלולים, תקופה, מימון עצמי וקרן ההלוואה.
משכנתא מחשבון הוא כלי לחישוב ריבית משכנתא, החזר משכנתא והצמדה ברמה חודשית ורב שנתית  .  
לביצוע חישוב משכנתא לחץ מחשבון משכנתא כאן.

ייעוץ משכנתאות חיצוני /פרטי

בגלל ניגוד האינטרסים של יועץ משכנתאות בנקאי רצוי להשתמש בשירותי יועץ משכנתא מקצועי ובכיר, חיצוני לבנק, שלא תלוי בבנק ולשלם לו עמלת ייעוץ שאף למראית עין נראית יקרה אך בתמורה לקבל עסקה רווחית שתחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

ייעוץ משכנתאות מתמחים בתחום המשכנתאות ומסוגלים לחסוך ללווה עשרות אלפי שקלים ואף יותר וזאת ע"י השוואת משכנתאות ובחירת משכנתא אופטימלית לאופיו ומצבו הפיננסי של הלווה.

 

 

   

 

דילוג לתוכן