פורטל משכנתאות

משכנתא – מדדים, ריביות ושע"ח רשמיים

משכנתא – מדדים, ריביות ושע"ח רשמיים

 

בדף זה ננסה לתת את הקישורים לאתרים המפרסמים את המדדים והריביות הרשמיים שיש להם השפעה ישירה בבחירת תמהיל משכנתא אופטימלית ללווה מתוך עשרות מסלולי משכנתא שונים.
מדדים, ריביות, ושע"ח הרשמיים הם גורמים חשובים לקביעת סכום ריבית משכנתא שתשולם וגם הצמדת קרן המשכנתא. דבר זה מאפשר לבצע תכנון לקיחת משכנתא תוך חישוב משכנתא נכון יותר להחלטות נכונות שיחסכו ללווה סכומים גבוהים.

משכנתא – קישורים חיצוניים עיקריים למדדים, ריביות ושע"ח החשובים:

 • מדד המחירים לצרכן – מפורסם ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בכל 15 לחודש ומשפיע על מסלול משכנתא צמודת מדד וגורם חשוב שמשפיע על בנק ישראל בקביעת הריבית במשק
  ראה הסבר מדד המחירים לצרכן בויקיפדיה

 • ריבית B , הריבית הממוצעת על משכנתאות צמודות למדד – מפורסם כל חודש ע"י בנק ישראל ונותן את ריביות ממוצעות אפקטיביות (% שנתי) שהבנקים למשכנתאות נתנו משכנתאות במהלך החודש, הטבלה היא לפי תקופת השנים שהריבית תשתנה לפי הסכם המשכנתא.  בריביות משכנתא אלו משתמשים בהלוואות צמודות מדד (B בתוספת מרווח  אחוז מסוים חיובי או שלילי, כמו במסלול ריבית פריים) וגם בחישוב עמלת פירעון מוקדם.
 • ריביות בנק ישראל – ריבית בנק ישראל מוכרזת כל חודש ע"י הנגיד ומשמשת לקביעת ריבית פריים במשק (ריבית פריים היא ריבית בנק ישראל נומינאלית בתוספת 1.5%). מסלול משכנתא עם ריבית פריים משתמש בריביות אלו.
  ראה הסבר ריבית בנק ישראל בויקיפדיה

 • שערי חליפין יציגים – שערי חליפין יומיים של מטבעות חוץ. חשובים עבור מסלולי משכנתא צמודי מט"ח.
  ראה הסבר מטבע חוץ בויקיפדיה.

 • ריבית ליבור – ראה שיעורי הריביות  כפי שמפורסמות באתר בנק מזרחי. ריבית ליבור דולרית משמשת לקביעת הריבית של מסלול משכנתא דולרי.
  ראה הסבר ריבית ליבור בויקיפדיה.
   

משכנתאות – כלים שימושיים באתר זה

יש כלים נוספים למדדים, ריביות ושע"ח הרשמיים שמומלץ מאוד ללווה להשתמש בהם כגון: מחשבון משכנתא, פורום משכנתא, יועץ משכנתאות, מידע רב להעשרת הידע במאמרים באינטרנט ובאתר זה.
ראה פירוט והסבר לכלים השונים באתר זה בדף – משכנתאות כלים שימושיים.

 

   

 

 

 

 

דילוג לתוכן