פורטל משכנתאות

משכנתאות לשיפוצים והרחבה

משכנתאות לשיפוצים והרחבה


לאורך חייהם של משפחות או יחידים יש שינויים אישיים וכלכליים רבים שבעקבותיהם המשפחה או היחיד מחליט על שינוי מגורים. השינויים יכולים להיות רבים כגון: גידול או קיטון בהכנסות שוטפות, קבלת ירושה או מענק גדול, פיטורים ואבטלה לתקופה ארוכה, גירושין, גידול או קיטון במספר הנפשות במשפחה, מכירת דירה ישנה ורכישת דירה חדשה, וכד'. בהתאם לשינויים בחיי הפרט עומדות בפניו אופציות שונות של לקיחת משכנתא ולהלן חלקן בלבד:

סוגי משכנתאות

משכנתא לשיפוצים והרחבה של הנכס הקיים
משכנתאות לרכישת נכס חדש
משכנתא לדירה להשקעה
משכנתאות למעבר לקיבוץ או למושב
זכאות למשכנתא ממשרד הבינוי והשיכון
מענק משכנתאות בפריפריה
משכנתא כתושב חוץ
משכנתאות לכל מטרה
משכנתא לרכישת חלק מדירה עקב גירושין
משכנתא ירוקה לבניית בית "ירוק"- בית "בוץ" לשמירה על איכות הסביבה
משכנתא הפוכה לגיל הזהב
משכנתא בטוחה
הקפאת משכנתאות
גרירת משכנתא
באתר זה יש מאמרים לסוגי משכנתאות הנ"ל אך במאמר זה נתרכז במשכנתא לשיפוצים והרחבה של נכס קיים.

תכנון לקיחת משכנתא להרחבה ושיפוצים

יש מצבים שונים לצורך לשיפוצים והרחבה של נכס. במעבר לדירה חדשה מקבלן או מיד שנייה (ראה דירות למכירה ) לרב רצוי מאוד לבצע השיפוצים וההרחבה לפני כניסה לדירה בזמן שהיא ריקה דבר שמקל על בעל הדירה וקבלני ביצוע העבודה. יש לתכנן קבלת משכנתא שתכלול מראש גם את הסכומים המתוכננים לשיפוצים כי אז מקבלים תנאים לקבלת משכנתא נוחים וטובים מבחינת הריביות ופריסת התשלומים מאשר הלוואה לשיפוצים שמתבצעים לאחר קבלת ההלוואה לרכישת הנכס. כשמבקשים מבנק למשכנתאות הלוואה נוספת לשיפוצים והרחבה תנאיה יהיו פחות טובים. בנק למשכנתאות רואה את ההלוואה הנוספת כהלוואה לכל מטרה או משכנתא לכל מטרה ולכן הוא נותן את ההלוואה בתנאי ריבית פחות טובים ולפעמים גם פריסת ההלוואה לפחות שנים דבר שמעלה את החזר משכנתא חודשי.

כדאיות כלכלית של לקיחת משכנתא לשיפוצים והרחבה

אם הבניין עומד בקריטריונים של תמ"א 38 כדאי לקבלן לבצע עבורכם חינם את השיפוץ וההרחבה של הבניין (כולל בניית מעלית) והדירה עצמה תמורת זכויות שהוא מקבל לבניית דירות נוספות בבניין.
גם ללא עמידה בקריטריונים של תמ"א 38 לשיפוץ והרחבה כדאי לדייר לשפץ ולהרחיב את דירתו כי הניסיון מלמד שמחיר הדירה עולה הרבה יותר מעלות השיפוץ ונוצר לדייר רווח משיפוץ והרחבת דירתו.
אותו הדבר קורה כשדיירי הבניין מחליטים על שיפוץ והרחבת הבניין, מהכספים שהם ללא תמ"א 38, שווי הבניין והדירות עולה מהותית הרבה מעבר מעלויות השיפוץ וההרחבה.
כמובן שבנקים למשכנתאות מוכנים לתת משכנתאות לכל מטרה עבור שיפוץ הדירה ו/או הבניין כולו תמורת שיעבוד הנכס ועמידה בקריטריונים של בנק למשכנתאות מבחינת יכולת החזר משכנתא חודשי.
משכנתא לכל מטרה ניתנת בתנאים פחות טובים ממשכנתא לרכישת נכס.

שחרור כספי משכנתא

הבנק למשכנתאות ישחרר כספי משכנתא באופציות השונות הנ"ל על פי התוכנית שתוצג לו ותאושר מראש על ידו.

יועץ משכנתאות לשיפוצים והרחבה

ייעוץ משכנתאות בא במטרה לתת סיוע ותכנון נכון ע"י יועץ בכיר שילווה את התכנון הכספי של פרויקט השיפוץ וההרחבה ויטפל בקבלת תנאי ההלוואה הטובים ביותר והמתאימים ביותר לצורכי הפרויקט.

   

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן