פורטל משכנתאות

משכנתאות בקיבוץ ובמושב

משכנתאות בקיבוץ ובמושב

 

לקיחת משכנתא בקיבוץ ובמושב

יוקר הדיור במרכז הארץ לא מאפשר להרבה מאוד משפחות לרכוש בית קרקע או אף דירה איכותית במרכז הארץ ולכן הן פונות לרכישת בית בפריפריה, בקיבוצים ובמושבים תוך לקיחת משכנתאות. הרצון של רבים לגור בבית קרקע עם חצר וגינה באזורים איכותיים, שקטים, עם נוף וטבע, בתי ספר ותנועות נוער איכותיות, מובילים את המשפחות לרכוש קרקעות לבניית בתים לבנייה עצמית או אף בתים מוכנים בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ. הקיבוצים והמושבים שגילו לפני הרבה שנים שהם יכולים להגדיל את הכנסותיהם מהשטח הרב שנמצא ברשותם מעוניינים מאוד בהרחבת היישוב ובמכירת חלק מקרקעותיהם למשפחות איכותיות ברחבי הארץ ובעיקר של עירוניים איכותיים.
מינהל מקרעי ישראל מעודד מכירת קרקעות בקיבוצים ובמושבים ואף נתן החלטה שמספרה 737 להפרדה בין קרקעות חקלאיות וקרקעות למגורים בתוך שטחי הקיבוצים והמושבים. מינהל מקרקעי ישראל שותף מלא במחיר המכירה והוא מקבל חמישים אחוז ממנו. גם בנקים למשכנתאות מעוניינים לתת משכנתאות עבור רכישת בית קרקע קיים או קרקע לבנייה עצמית כולל מימון משכנתא לבנייה עצמית במושבים ובקיבוצים ואף בחלק מבנקי משכנתאות יש יועץ משכנתאות בנקאי המתמחה בתחום מתן משכנתאות ללווים מיוחדים אלו.
במושבים ובקיבוצים קיימות וועדות קבלה למיון המשפחות שיתקבלו לגור בתחומם. המשפחות נאלצות למלא טפסי קבלה, ראיונות, בחינות פסיכולוגיות, תעודת יושר מהמשטרה, אישור רופא על מצב בריאותי, בדיקת מצב כלכלי, השכלה וכד'. כל העלויות לבדיקות השונות נופלות על המשפחה כולל התשלום עבור הוועדה. אפשר לקחת בחשבון את כל העלויות הנוספות האלו בתכנון לקיחת הלוואה מבנק משכנתאות.

לקיחת משכנתא למגורים בקיבוצים ומושבים

לקיחת משכנתא למגורים במושבים ובקיבוצים נחשבת מעט יותר מורכבת מאשר רכישת דירה או בית בעיר. הקושי אף גדול יותר כאשר לוקחים משכנתאות לבנייה עצמית. בקיבוצים ובמושבים. עקב מיעוט עסקאות נדל"ן יש קושי בהערכת שווי הקרקע ולכן בנקים למשכנתאות נוטים לאשר אחוזי מימון משכנתאות נמוכים יותר משווי הנכסים, יחסית לרכישת נכס קיים.

שחרור כספי משכנתא

בבנייה עצמית  כספי משכנתא משוחררים עפ"י קצב התקדמות העבודה ועל פי אישורים של מהנדס הבנייה והשמאי בשלבים שונים של הבנייה. רצון בנק משכנתאות הוא לעשות מעקב יותר צמוד על התקדמות הבנייה ובהתאם לשחרר כספי משכנתאות במטרה שמאחורי הכסף יהיה גבוי של ערבות מסוימת של שיעבוד הקרקע והבנייה בתהליך. ככל שהבנייה מתקדמת ומאושרת על ידי הגורמים המוסמכים, ערך הנכס עולה והבנק  למשכנתאות יכול לשחרר יותר ויותר כסף עבור משכנתא לבעל הנכס.

יועץ משכנתאות לקיבוצים ומושבים

ב – KH ייעוץ משכנתאות יועץ בכיר ילווה את התכנון הכספי של רכישת בית קרקע או את רכישת הקרקע והבנייה העצמית במושבים ובקיבוצים. יועץ משכנתא בכיר יטפל להשגת מימון משכנתא הטוב ביותר והמתאים ביותר לפרויקט.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן