פורטל משכנתאות

משכנתא ירוקה

משכנתא ירוקה

 

משכנתא ירוקה – זכאות למשכנתא ירוקה

מה זה משכנתא ירוקה?

משכנתא ירוקה היא הלוואה הניתנת עבור בניית "בית ירוק" שהוא בית חסכוני באנרגיה ויותר חברותי לסביבה מבחינה אקולוגית. השיטות והחומרים של הבנייה חוסכים אנרגיה ויותר חברותיים לסביבה ולבריאות האדם עקב זיהום מינימאלי לסביבה או חוסר זיהום בכלל, מחזור בבית של חומרים מזהמים המיוצרים בחיי המשפחה השוטפים.
בנייה ירוקה היא יקרה יותר מבנייה רגילה ולכן משכנתא ירוקה בתנאים מועדפים מקלה מעט בעלויות המימון לבנייה הירוקה. הבנייה אומנם יקרה יותר אך החזר ההשקעה הוא יחסית מהיר עקב החיסכון באנרגיה או מיחזור חומרים בבית המורידות את ההוצאות השוטפות של עלות אחזקת הבית, כמו חיסכון בחשמל, מים ועוד.

משכנתאות ירוקות – בנק הפועלים

משכנתאות ירוקות היא המצאה של בנק הפועלים שהוא הראשון שיצא בשנת 2011 בתוכנית מסלול משכנתא ירוקה שנקראת גם זכאות ירוקה. מסלול משכנתא זכאות ירוקה מיועד לבעלי חשבון בבנק שמקבלים תנאים מועדפים עד 50,000 שקל בקבלת הלוואה גם לא בבנייה ירוקה. אותם תנאים מועדפים ניתנים לבונה בנייה ירוקה גם אם הוא לא בעל חשבון בבנק. סביר להניח שבנק הפועלים הוא הראשון, וכיום גם היחיד, שיצא בתוכנית משכנתאות ירוקות בגלל בעלת הבנק שרי אריסון שמצהירה ומשלבת אג'נדות רוחניות והגנת הסביבה בעסקיה השונים דרך שליטתה בחברת אריסון השקעות השולטת בבנק הפועלים.

תנאי משכנתא ירוקה – זכאות למשכנתא ירוקה

הטבות משכנתא ירוקה הן כמו זכאות פועלים לבעלי חשבון בבנק הפועלים. ההטבות יחסית מאוד מצומצמות וניתנות רק עד 50,000 שקל ולא על כל המשכנתא ובתנאי שעומדים בתנאי זכאות למשכנתא של בנק הפועלים כמו בנייה עפ"י תקן לבנייה ירוקה מספר ת"י 5281, זכאות למשכנתא עפ"י היקף פעילות בבנק פועלים, פתיחת חשבון חדש למי שאין לו חשבון בפועלים. ההטבה של משכנתאות ירוקות ניתנות רק למסלולי משכנתא מסוימים בלבד כמו של מסלול משכנתא ריבית קבועה צמודה למדד ומסלול ריבית פריים.

סוגי משכנתאות סולאריות – ירוקות  

בישראל קיימות סוגי משכנתאות שונות עבור משכנתאות ירוקות:

  • משכנתא ירוקה – זכאות למשכנתא, פירוט במאמר זה
  • משכנתא למערכת סולארית בבית קיים, על גג במבנה מגורים או חקלאי בקיבוץ ובמושב
  • רכישת בית עם מערכת סולארית מוכנה בהרחבות בקיבוצים ובמושבים – קבלן חב' דוראל

על משכנתא סולארית נפרט במאמר נפרד באתר: משכנתא למערכת סולרית.

ייעוץ משכנתאות למשכנתא ירוקה וסולרית

נושא משכנתאות ירוקות הוא תחום מאוד ספציפי בתחום משכנתאות כי הוא דורש  ניתוח כלכלי יותר מעמיק של כדאיות כלכלית של ההשקעה ושנות החזר השקעה. יועץ משכנתא בכיר יוכל לסייע רבות בניתוח והחלטות נכונות במשכנתא ירוקה וישיג עבורכם את התנאים מהטובים ביותר הקיימים בישראל.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן