פורטל משכנתאות

משכנתא למערכת סולארית

משכנתא למערכת סולארית

 

לקיחת משכנתא למערכת סולארית

בשנים האחרונות מתחילה בישראל ובעולם מודעות הולכת וגוברת לשמירה על הסביבה והתפתחו הרבה נושאים שונים כמו: מיחזורי בקבוקים, ניירת, צמיגי מכוניות, זבל או בנייה ירוקה של בית אקולוגי חברותי לסביבה, בניית מערכות סולאריות לבתים לחיסכון בחשמל והקטנת זיהום הסביבה בייצורו ע"י חשמל נקי, ועוד.
בעקבות התפתחות שמירת הסביבה המערכת הפיננסית החלה בבניית מוצרים פיננסיים למתן מענה למימון משכנתאות לבתים הנבנים בבנייה אקולוגית ירוקה או שיש להם תוספות של מערכות סולריות לחיסכון בחשמל והגנה על הסביבה מזיהום חומרי הגלם בייצור חשמל סטנדרטי. במאמר זה נפרט שני מוצרים נוספים מעבר למוצר הפיננסי שפורט במאמר  "משכנתא ירוקה" לבנייה אקולוגית:

  • משכנתא למערכת סולארית בבית ישן
  • משכנתאות לרכישת בתים חדשים עם מערכות סולאריות מובנות


משכנתא למערכת סולארית בבית ישן

הממשלה ביחד עם חברת החשמל יצאו במוצר חדש של הקמת מערכת סולרית על גגות של בתים פרטיים או בגגות של מבנים במושבים ובקיבוצים כמו למשל בניית מערכת על גג הרפת וכד'. המטרה היא עידוד ייצור חשמל מאנרגית השמש במערכות קטנות מאוד. הממשלה וחברת החשמל הגיעו להסכמה על הכמות והמחיר שהחשמל מהמערכת הסולרית הפרטית יימכר לחברת החשמל כך שתהיה כדאיות כלכלית לאנשים פרטיים לבנות מערכות סולריות לייצור חשמל בשטחם הפרטי.
הבנקים למשכנתאות שראו בכך עוד הזדמנות למימון עסקאות נותנים משכנתא לבניית המערכת הסולארית הביתית. יתרונה של משכנתא זאת הוא בכך שתמורת שיעבוד נכס נדל"ן כמו הבית, תשלום החזר משכנתא חודשי משולם למעשה מהכנסות הפקת החשמל ומכירתו לחברת החשמל ובכך בעל משכנתא למעשה מממן את ההשקעה במערכת הסולרית מתזרים כספי המגיע מחברת החשמל. בנוסף המשקיע במערכת הסולרית למעשה מספק לביתו את תצרוכת החשמל הרגילה של משפחתו ו/או משקו ואת עודפי החשמל הוא מוכר לחברת החשמל במחיר ידוע ומוסכם מראש. המחיר המסוכם הוא מחיר הגבוה מהמחיר שחברת החשמל מוכרת את החשמל לצרכנים והיא מתחייבת לקנות את החשמל לתקופה של 20 שנה. התנאים המסוכמים ל- 20 שנה למעשה מקלים מאוד לעשות חישוב כדאיות כלכלית של ההשקעה במערכת הסולרית עד לרמת אחוז התשואה מהפרויקט.
מספר המשתנים הוא מצומצם ביותר ולכן בעל הנכס יכול להחליט על כדאיות ההשקעה.

תנאים לקבלת משכנתא לבניית מערכת סולארית ביתית

מכיוון שהסיכון מאוד נמוך לבנקים למשכנתאות בבניית מערכת סולרית כי חברת החשמל מתחייבת לקנות החשמל במחיר מוסכם וידוע מראש ובמשך 20 שנה. בנקי משכנתאות יכולים להציע תנאים נוחים לבעל משכנתא סולרית גם כן לעד 20 שנה ומימון של 100 – 80 אחוז משווי ההשקעה. הסיכון הנמוך מאפשר לבנקים למשכנתאות גם לתת לבעל משכנתא תנאי ריבית משכנתא יחסית נוחים מאוד. תמורת הלוואת משכנתא סולרית ישועבד הבית לטובת בנק משכנתאות.

משכנתאות לרכישת בתים חדשים עם מערכות סולאריות מוכנות

חברת דוראל מוכרת בתים חדשים, עם מערכות סולריות מותקנות, בהרחבות של הקיבוצים והמושבים.
גם פה בנקים למשכנתאות מוכנים לתת משכנתא בתנאים מאוד נוחים עקב הסיכון הנמך של משכנתאות סולריות כי לבעל הנכס יש הכנסה חודשית נוספת ממכירת החשמל לחברת החשמל במשך 20 שנה במחיר ידוע ומסוכם מראש.

יועץ משכנתאות למשכנתא סולרית

ב – KH ייעוץ משכנתאות, יועץ בכיר ילווה את התכנון הכספי של רכישת מערכת סולרית ויטפל בהשגת מימון משכנתא אופטימלית המתאימה ביותר לפרויקט.

   

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן