פורטל משכנתאות

כיצד לנהל משכנתא?

כיצד לנהל משכנתא?

 

מאמר זה מבוסס על כתבה בדהמרקר הכוללת וידאו קצר להסבר:
"משק בית מפסיד כ-200 אלף שקל בגלל חוסר ידע כיצד לנהל משכנתא "

משכנתא היא העסקה הכי סבוכה ומורכבת שמשק בית עושה במהלך חייו אך העובדה שמשק בית ממוצע מפסיד על העסקה הזאת עשרות ומאות אלפי שקלים פחות מוכרת. הכל מתחיל ונגמר בכך שלגוף שמוכר לנו את המשכנתא – הבנק,  אין כל אינטרס לתת לנו אינפורמציה מועילה  והבורות הזו שלנו עולה לנו הרבה מאד כסף.

מומלץ לצפות בסרטון הוידיאו הקצר על מנת למנוע מלווה משכנתא נזק של מאות אלפי שקלים בלקיחת משכנתא ממוצעת.

משכנתא ממוצעת

משכנתא היא העסקה הכי סבוכה ומורכבת של משק בית לאורך חייו. משכנתא ממוצעת היא כ – 600 אלף שקל לכ – 25 שנים ומחוסר ידע של לקיחת משכנתא ההפסד נע בממוצע סביב 200 אלף שקל. זאת אומרת על חוסר הידע, בורות, הלווה משלם מאות אלפי שקלים מיותרים לבנק למרות שהלווה הוא משכיל והוא לווה סביר ושקול היודע לקחת החלטות בחייו. תחום משכנתאות הוא תחום רחב מאוד ומסובך שגם ללקוח המשכיל אין סיכוי סביר לקחת משכנתא אופטימלית וכל זאת מחוסר אינפורמציה מהבנק ומבורות בתחום משכנתאות של הלווה.

חוסר אינפורמציה ע"י בנק למשכנתאות

בנק למשכנתאות הוא גוף מסחרי שתפקידו העיקרי הוא להרוויח כסף והוא עושה זאת ע"י מהלווה חסר הידע המקצועי ושהבנק לא מספק לו הנתונים הנדרשים. בנק למשכנתאות מרוויח למעשה מבורות הלווה. לבנק משכנתאות אין אינטרס לספק ללווה אינפורמציה מלאה, חוסר האינפורמציה יוצר הפסד עצום ללווה לטובת רווחי בנק למשכנתאות.

משכנתא צמודה למדד

למשל, הבנק לא יגיד ללווה את אפקט עליית המדד על ההחזר החודשי והכדאיות של ההלוואה הצמודה. הלווה ששואל מה ההחזר החודשי שלו בעוד עשר שנים יקבל תשובה ללא השפעת המדד ולכן בפועל תשלם מעל 30 אחוז יותר דבר שיכול ליצור בעיית חידלון פירעון ההלוואה. רב האנשים לוקחים הלוואות צמודות מדד שעולות מחודש לחודש ללא הבנה מעמיקה של המשמעות שלה. הבנק ממקסם את רווחיו ומנצל את המצב שהלווה לא מכיר את האינפורמציה המלאה.

יועץ משכנתאות בנקאי

יועץ משכנתאות בנקאי הוא שכיר של הבנק שכל האינטרס שלו הוא להרוויח כסף ולכן לא יספק ללווה מידע אמין ומלא. יועץ משכנתאות בנקאי לרב הוא לא בעל השכלה אקדמאית בתחום הכספים ועושה קורס קצר בבנק בתחום המשכנתאות. יועץ משכנתאות בנקאי לויאלי למנהליו בבנק ומבצע את מדיניות הבנק למיקסום רווחיו שכמובן באה על חשבון לקוחותיו הלווים. יועץ משכנתאות בבנק לא ייתן ללווה מידע מלא על מנת שיבין את משמעות הלוואתו לשנים רבות.

יועץ משכנתאות פרטי

יועץ משכנתא פרטי הוא בעל ידע מקיף ביותר בתחום משכנתאות ובעל ניסיון עשיר במשא ומתן עם המערכת הבנקאית ולכן הבנקאי לא יכול להסתיר ממנו מידע קריטי וחשוב. יועץ משכנתאות פרטי לויאלי אך ורק ללווה המשלם לו את שכר הטרחה ולכן ייתן לו שירות אמין שיחסוך לו בלקיחת משכנתא אופטימלית עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

 ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות בכיר ניתן להתקשר ל –

 

לרשותכם סרטון וידאו מימין בנושא זה

 

 

 

 

דילוג לתוכן