פורטל משכנתאות

הוצאות נלוות להחזר משכנתא חודשי

הוצאות נלוות להחזר משכנתא חודשי

 

החזר משכנתא

בלקיחת משכנתא מבנק משכנתאות הלווה מתחייב למעשה להחזר חודשי בממוצע של כ – 20 שנה, 240 תשלומים, ולפעמים אף עד למכסימום של 30 שנה שזה 360 תשלומים חודשיים.
בנוסף להחזר החודשי של ההלוואה יש הוצאות חודשיות שנראה כאילו שהן קטנות יחסית להחזר החודשי של ההלוואה אך בגלל מכפלת החודשים האדירה של מאות תשלומים הוצאות אלו מגיעות לתוספת הוצאות מצטברות של הרבה עשרות אלפי שקלים, לכן יש לשים לב להוצאות הנלוות החודשיות.

ניתן דוגמא מספרית – פרמיית ביטוח משכנתא:

נניח פרמיית ביטוח מבנה – 40 ₪ בלבד לחודש (לערך כינון של כ 450.000 ₪).
נניח פרמיית ביטוח חיים – 40 ₪ בלבד לחודש.
נניח פרמיית ביטוח אשראי EMI – 120 ש"ח בלבד לחודש (רק באחוז מימון גבוה, בחברת EMI , נניח לסכום של כ 550,000 ש"ח )
סה"כ 200 ₪ בלבד לחודש פרמיות ביטוח משכנתא לחודש.

כשמשלמים 200 ₪ לחודש זה נראה זניח מול החזר משכנתא של הרבה אלפי שקלים לחודש אך אם נכפיל את פרמיית ביטוח משכנתא ב – 20 שנה נקבל הוצאות ביטוח של 48,000 ₪, לשלושים שנה נקבל הוצאות ביטוח למשכנתא של 72,000 ₪. סכומי פרמיות ביטוח אלו יצטברו לסכום מהותי ולכן חשוב מאוד לעשות משא ומתן אסרטיבי עם שניים – שלושה חברות ביטוח ולנסות להקטין פרמיות ביטוח משכנתא עבור אותם כיסויי ביטוח .

בנוסף להוצאות ביטוח משכנתא החודשיות הבנק גובה דמי גוביינא עבור החזר משכנתא חודשי בסך של 2 ₪ לחודש. זה סכום יחסית זניח כי לשלושים שנה יצטבר רק ל 720 ₪.

על מנת להשיג את התנאים הטובים ביותר, קבלת סיוע בבירוקרטיה הרבה בלקיחת הלוואה וחיסכון ניכר בעלויות ההלוואה ובפרמיית ביטוח משכנתא, מומלץ לשכור יועץ משכנתאות בכיר ומקצועי שייתן ללווה ייעוץ מהימן, אובייקטיבי ובלתי תלוי בבנק משכנתאות. יועץ משכנתאות מקצועי ימליץ ללווה על מסלולי משכנתאות אופטימליים ללווה עם ריבית על משכנתא הנמוכה ביותר בשוק משכנתאות. כמו כן הלווה יכול לעשות חישוב משכנתא ראשוני של גובה ההחזר החודשי או איזה סכום לקחת בעזרת מחשבון משכנתא באתר זה.

ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתא יכול לחסוך כסף ללקוח מתוך ניסיונו האישי ולהמליץ על חברת ביטוח משכנתא זולה יותר שנותנת כיסוי רחב יותר.

   יKH  ייעוץ משכנתאות מסייעים בהכוונה כללית בנושא ביטוח משכנתא ולהמליץ על חברת ביטוח זולה וזאת ללא גמול כספי מהלווה או מחברת הביטוח.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן