פורטל משכנתאות

השוואת משכנתאות | השוואת משכנתא – בחירת תמהיל משכנתא

השוואת משכנתאות | השוואת משכנתא – בחירת תמהיל משכנתא

 

השוואת משכנתאות – תמהיל משכנתא מומלץ?

אחת הבעיות הקשות והחשובות לפיתרון בשלבים הראשונים של ביצוע השוואת משכנתאות היא איזה תמהיל הלוואה לבחור? חשיבות בחירת התמהיל היא גדולה מאוד כי החלטות נכונות בבחירת תמהיל הלוואה תגרום לבחירת משכנתא אופטימלית ללווה הספציפי וחיסכון עצום בעלויות ריבית משכנתה והצמדתה לאורך הרבה שנים. על מנת לענות על השאלה איזה תמהיל משכנתא מומלץ נצטרך קודם כל להבין את הגורמים המקרו והמיקרו כלכליים שמשפיעים על בחירת הלוואה.

מהם הגורמים המשפיעים על בחירת תמהיל משכנתא?

מכיוון שהלוואה גדולה לרכישת נכס היא לאורך הרבה מאוד שנים יש לתכננה היטב ולהבין איזה פקטורים משפיעים על תמהיל משכנתא, ריבית משכנתא, הצמדתה למדדים שונים, תנאיה השונים, כולל פירעון מוקדם משכנתא וכד'.

גורמים מקרו כלכליים המשפיעים על בחירת תמהיל משכנתא

יש גורמים רבים מקרו כלכליים בישראל ובעולם המשפיעים על בחירת תמהיל משכנתא:
ריבית בנק ישראל המשתנה תכופות והמשפיעה על ריבית הפריים ועל ריבית משכנתא, שער חליפין מט"ח שמשתנה אף בתדירות ובעוצמות גבוהות יותר משינויי ריבית פריים ושל אינפלציה, עוגן ריבית משתנה עפ"י פקטורים שונים או מסחר יומי באג"ח בבורסה, הנחיות בנק ישראל לריסון או עידוד הצמיחה בארץ או לעידוד או ריסון שוק הנדל"ן ותחום משכנתאות בישראל, מדיניות ממשלתית לעידוד תחום הנדל"ן או ריסון עליית המחירים ע"י הנחיות שונות, מדיניות ממשלתית לעידוד הפריפריה וסבסוד משכנתאות עבור זכאות למשכנתא לעידוד הלוואות לזוגות צעירים ולמחוסרי דיור.

גורמים מיקרו כלכליים המשפיעים על בחירת תמהיל משכנתא

יש הרבה גורמים אישיים ומשפחתיים שמשפיעים מאוד על בחירת תמהיל משכנתא והם שונים מאוד מאדם אחד לשני:
מצבו הפיננסי של הלווה בהווה והתחזית לעתיד כמו למשל צפי להכנסות והוצאות עתידיות, קבלת ירושה, פתיחת קרן חיסכון, פנסיה, גידול או קיטון בגודל המשפחה שבתקציב המשפחה, אבטלה, קידום מקצועי וכד'.
מצבו הפסיכולוגי של הלווה הספציפי מבחינת אופיו כאוהב או שונא סיכון, כל אדם שונה מאוד אחד מהשני ולכן יש להתאים תמהיל משכנתא לאופיו של הלווה.

השוואת משכנתא / משכנתאות סטנדרטית

השוואת משכנתאות סטנדרטית וטובה חייבת לכלול מספר דברים בסיסיים:
קבלת הצעות לאישור ההלוואה לפחות מ 4 – 3 בנקים למשכנתאות שונים.
ניתוח מסודר ומאורגן של ההצעות השונות בטבלה ברורה שתקל לבצע השוואת משכנתאות בין סוגי משכנתאות שונים ולראות היכן נקודות החולשה בין הבנקים השונים והיכן יש לשפר התנאים בהמשך משא ומתן אסרטיבי בין בנקים למשכנתאות.
ניתוח בטבלה מסודרת של ריבית משכנתא נכונה לתקופת לקיחת ההלוואה בחתך לפי מסלולי משכנתא שונים ולפי שנים. יש שוני מהותי בתנאי ההלוואה בלקיחת מסלולי משכנתא שונים ולאורך תקופות שונות. יש לדעת בבירור מהן הריביות הטובות בתקופה הנוכחית לכל מסלול משכנתא.

תמהיל משכנתא סטנדרטי

מכיוון שהשינויים המקרו כלכליים והמיקרו כלכליים משתנים תכופות וכל משפחה ומשפחה שונה בהרבה גורמים ממשפחה אחרת, בפועל אין דבר כזה  תמהיל סטנדרטי שטוב לרב המשפחות. חייבים לבדוק כל מקרה ומקרה לגופו ולהתאים לו משכנתא אופטימלית הטובה ללווה הספציפי. לרב משכנתא אופטימלית ללווה מסוים לא תתאים ללווה אחר.

יועץ משכנתאות – השוואת משכנתאות ובחירת תמהיל משכנתא מקצועי

מכיוון שיש כל כך הרבה גורמים ומשתנים לקביעת משכנתא אופטימלית ולביצוע נכון של השוואת משכנתאות בין סוגי משכנתאות שונים, מומלץ להיעזר באיש מקצוע המומחה בתחום משכנתאות.
יועץ משכנתא מתעסק בתחום ברמה יומית ויודע לנתח את הגורמים המקרו כלכליים של המשק הישראלי ובעולם ולשלב אותם בגורמים האישיים של הלווה הספציפי. השוואת משכנתאות בין סוגי משכנתאות שונים  ובחירת תמהיל משכנתא מקצועיים יחסכו ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים. עלות יועץ משכנתאות היא זניחה ביותר לגובה החיסכון מביצוע ייעוץ משכנתאות מקצועי.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן