פורטל משכנתאות

הלוואות גישור | הלוואת גישור – מדריך משכנתא

הלוואות גישור | הלוואת גישור – מדריך משכנתא

 

הלוואת גישור

הלוואת גישור – מדריך משכנתא –נועד להסביר מהי הלוואת גרייס, מתי משתמשים בה ומהם היתרונות והחסרונות של הלוואות גישור?

הלוואת גישור מהי?

הלוואת גישור נועדה להקטין מהותית את החזר משכנתא חודשי למספר השנים הראשונות של משכנתא. יש דמיון מסוים בין הלוואת בלון = בוליט לבין הלוואת גרייס  = הלוואת גישור. בתקופת הלוואת גישור דוחים את תחילת תשלום קרן ההלוואה במספר שנים ומשלמים רק את ריבית על משכנתא ללא הקרן ולאחר מספר שנים ההלוואה נהפכת להלוואה רגילה שבה משולם כל חודש הקרן והריבית עד לסוף תקופת ההלוואה. 
הלוואת בלון – גם הלוואת בלון דוחים את תשלום הקרן אך לא למספר שנים אלא עד לחודש האחרון של תקופת ההלוואה.
יש גם הלוואות גישור שבה דוחים גם את תשלום ריבית על משכנתא וגם את הקרן במספר שנים, ולא רק את תשלום הקרן. הריבית הנצברת שלא משולמת מועמסת על יתרת החוב שהולכת וגדלה מחודש לחודש. בסיום תקופת הלוואת גישור מתחילים לשלם בכל חודש קרן וריבית עד לסיום תקופת ההלוואה.
שם הלוואת גישור = הלוואת גרייס בה מהמילה האנגלית Grace Mortgage  . פירוש המילה גרייס הוא "חסד". הבנק נותן תקופת חסד שבה לא תוחזר הקרן או אף ריבית על משכנתא. הלוואות גישור הוא השם הישראלי המקובל כי זה תקופת גישור בין יום לקיחת הלוואת גרייס והתחלת תשלום החזר משכנתא חלקי בתקופת גרייס לבין התקופה שבה ישולם החזר משכנתא רגיל של ריבית על משכנתא וקרן עד סוף תקופת הלוואת גרייס.

הלוואת גישור   =   הלוואת גרייס   = הלוואת חסד

הלוואות / הלוואת גישור – מתי משתמשים בה?

הלוואת גרייס = הלוואת גישור, משמשת לגישור בין תקופות שללווה יש בעיית תזרים מזומנים שוטפת, לתקופה עתידית עם תזרים מזומנים יותר טוב. לפעמים הלווה יודע שמצבו הפיננסי יהיה הרבה יותר טוב בעוד מספר שנים בודדות כי אמורה להיפתח לו לדוגמא קופת גמל או השתלמות גדולה, פתיחת חיסכון השקעות סגור, קבלת ירושה, קבלת פיצויים מתאונה, גידול מהותי בהכנסות השוטפות וכד'. הלוואות גישור מיועדות לגשר בין יום תחילת לקיחת משכנתא והתחלת דחיית תשלום הקרן, לפעמים אף של הריבית, ליום תחילת החזר משכנתא חודשי מלא עבור הקרן והריבית על הלוואת גרייס בסיום תקופת הגרייס.

הלוואות גישור – יתרונות וחסרונות

הלוואות גישור יתרונות וחסרונות מפורטים באתר זה במאמר:
הלוואת גישור – יתרונות וחסרונות, לחץ כאן.

הלוואות גישור – סיכום

הלוואות גישור יוצרות החזרי משכנתא חודשיים מאוד נמוכים בתקופת גרייס אך הלווה משלם על כך ביוקר בעלויות גבוהות של ריבית משכנתא והצמדתה. 
הלוואת גישור מצוינת ללווה שיכול להחזיר מעט מספר שנים אך יכולת ההחזר עולה מהותית בעוד מספר שנים. הלווה חייב להיות מודע לעלויות הגבוהות שיוצרת תקופת הלוואת גרייס.

חישוב משכנתא

חישוב משכנתא נועד לתת ללווה אפשרות לבצע סימולציה בעזרת מחשבון משכנתא על מנת שיוכל להחליט נכון יותר על הלוואתו ולהשגת משכנתא אופטימלית. חישוב משכנתא טוב עם ניתוח והחלטות נכונות יחסכו ללווה הרבה מאוד כסף.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן