פורטל משכנתאות

הקטנת החזר משכנתא

הקטנת החזר משכנתא

 

לווה ממוצע נמצא בדרך כלל בדילמה בין הקטנת החזר הלוואה חודשי למינימום האפשרי מול הכדאיות הכלכלית של הלוואתו. ככל שההחזר החודשי נמוך יותר חישוב ריבית והצמדה גדלים ברמה הרב שנתית.

הקטנת החזר משכנתא חודשי

מטרת הקטנת החזר משכנתא חודשי היא להקל על לווה בהחזר ההלוואה ועל התקציב המשפחתי השוטף. לרב שאיפת הקטנת ההחזר נובעת מהרצון לקחת הלוואה גדולה ומימון עצמי קטן וכך נוצר לחץ של החזר משכנתא חודשי גבוה היכול לסכן את יכולת ההחזר החודשי של הלווה.

מספר דרכים להקטנת החזר משכנתא חודשי:

– הגדלת תקופת שנות ההלוואה
– שיטת חישוב לוח שפיצר
– בחירת תמהיל משכנתא באחוז גבוה של מסלולי הלוואה שאחוז ריבית משכנתא שנתית שלהם נמוכה יחסית למסלולים אחרים
– משא ומתן אסרטיבי עם הבנק למשכנתאות להורדת אחוז ריבית על ההלוואה במסלול מסוים
– בחירת ריבית עוגן  יציב שלא יזעזע את יציבות גובה ההחזר החודשי

מתי כדאי להקטין החזר משכנתא חודשי?

הקטנת החזר הלוואה חודשי טובה במקרים מסוימים כגון:

  • יכולת החזר חודשי מוגבלת של הלווה
  • בשנים הראשונות יש ללווה תזרים כספי לא טוב שישתפר בשנים הבאות עקב פתיחת חשבון השקעה, קרן השתלמות וגמל, קבלת ירושה וכד'
  • במקרים נוספים של הלוואת בלון
  • במקרים נוספים של הלוואת גישור

הקטנת החזר משכנתא חודשי – כדאיות כלכלית

תוצאת חישוב החזר חודשי נמוך היא הגדלת תוצאת חישוב ריבית והצמדה של סה"כ ההחזר הרב שנתי, זאת אומרת ככל שנקטין ההחזר החודשי ונשלם פחות בשוטף לבנק משכנתאות ואנו מחזיקים יותר זמן את כספי בנק למשכנתאות ולכן נשלם לו יותר בחישוב ריבית והצמדה.

משכנתא אופטימלית – סיכום

בדיקת נקודת האיזון לגובה ההחזר החודשי לבין חישוב ריבית והצמדה הרב שנתיים היא המפתח החשוב ביותר של לקיחת משכנתא אופטימלית ללווה ספציפי. כל לווה ולווה שונה אחד מהשני במצבו הכלכלי בהווה ובעתיד וכמו כן באופיו כאוהב או שונא סיכון. אין דבר כזה כפי  שמקובל בציבור הרחב הלוואה סטנדרטית טובה. משכנתא אופטימלית תפורה בדיוק למידותיו הכלכליים של הלווה עם שיקול דעת לאופיו הספציפי.

מחשבון משכנתא – חישוב משכנתא

מחשבון משכנתא הוא הכלי למציאת האיזון בין החזר הלוואה חודשי לבין חישוב ריבית והצמדה רב שנתי, הכדאיות הכלכלית, הוא מחשבון משכנתא המבצע סימולציות של חישוב ההלוואה. הלווה שידע לנתח את תוצאות משכנתא מחשבון ולהסיק מסקנות נכונות על מסלולים, תמהיל וריביות ההלוואה יוכל לחסוך הרבה כסף.
לביצוע חישוב משכנתא לחץ מחשבון משכנתא כאן. 

יועץ משכנתאות – ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתא מתמחה בתחום משכנתאות ובכל תהליך לקיחת ההלוואה ויכול לחסוך ללווה עשרות ואף מאות אלפי שקלים ע"י ביצוע חישוב משכנתא נכון בעזרת מחשבון משכנתא ויתאים ללווה הלוואה אופטימלית אישית.

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן