פורטל משכנתאות

חישוב משכנתאות גרייס/ הלוואת גישור

חישוב משכנתאות גרייס | הלוואת גישור

מה זה חישוב משכנתאות גרייס | הלוואות גישור?

השם הלוואת גישור מגיע מאנגלית bridge loan או בשם אחר הלוואת גרייס grace loan שפירושה הלוואת חסד.
הלוואות גישור הכוונה מתן תקופת חסד ע"י הבנק לאי תשלום ריבית משכנתאות או אי תשלום ריבית משכנתאות וקרן ההלוואה. אחרי תקופת החסד/הגישור חישוב משכנתאות מתבצע בהחזר רגיל של ריבית וקרן ההלוואה.
מטרת הלוואת גישור היא להקל היום על הלווה שיש לו בעיית מזומנים בתקופה הקרובה, שנה או מספר שנים ולאחריה מצב התזרים שלו משתפר עקב פתיחת חשבון חיסכון, קבלת ירושה, מכירת הדירה הישנה, קבלת בונוס או העלאת שכר מהותית ועוד.
בתקופת החסד אם לא משלמים את הריביות אז הן מועמסות על קרן החוב שהולכת וגדלה.
פירוט והסבר רחב יותר על הלוואת גישור אפשר למצוא במאמר האתר בשם: הלוואת גישור.

חישוב משכנתא ויתרון הלוואת גישור – לרב במסלול לא צמוד למדד

מתן הלוואות גישור לרב היא ללא הצמדה למדד המחירים לצרכן ולאף מדד אחר. ריבית משכנתא של הלוואת גישור בתקופת הגישור היא צמודת ריבית פריים בנק ישראל וניתנת במסלול ריבית פריים, ברב ההלוואות.
הדגש הוא, לרב ריבית משכנתאות בהלוואות גישור היא במסלול ריבית פריים ובשנים האחרונות ריבית בנק ישראל היא ברמה נמוכה מאוד והתוצאה היא מצוינת עבור הלווה כי ריבית משכנתא במסלול ריבית פריים קרובה מאוד לרמת האינפלציה. ממוצע אינפלציה לשנה בשנים האחרונות הוא כ –  2.7% ולכן בלקיחת הלוואות גישור עם ריבית משכנתא ממוצעת של כ – 3% לשנה, צמודת ריבית פריים, יוצרת תשלום ריאלית של רק כ –  0.3% לשנה.
ריבית ריאלית של כ – 0.3% לשנה, זה כמו קבלת הלוואות משכנתא כמעט בחינם. חישוב משכנתא ריאלית של הלוואת גישור עם מסלול ריבית פריים נותנת למעשה תוצאה של הלוואה בריבית ריאלית קרובה לאפס.
בזמן שמשלמים ריבית משכנתא לבנק במשך כל תקופת ההלוואה, סכום קרן הלוואת גישור נשאר קבוע נומינאלית ולכן נשחק באינפלציה בממוצע בכ – 2.7 אחוז לשנה. ההלוואה נשחקת לטובת הלווה ולכן התשלום הריאלי בפועל הוא נמוך ביותר וקרוב לאפס אחוז.

מהו אחוז ריבית ריאלית?

ריבית ריאלית שווה לאחוז ריבית משכנתא שנתית פחות אחוז אינפלציה שנתית.

חישוב משכנתאות שונות – כללי

מההסבר הנ"ל על חישוב משכנתא הלוואות גישור אפשר להסיק שיש חשיבות רבה למקצועיות בתחום ריבית משכנתאות, אינפלציה, אינדיקטורים כלכליים אחרים במסלולי משכנתא שונים כמו שע"ח מט"ח, אג"ח וכד'. אינדיקטורים כלכליים הם קריטיים לחישוב משכנתאות וחייבים להבינם היטב בביצוע חישוב ריבית משכנתא, יש להכיר את היתרונות והחסרונות של המסלולים וזאת לפני שבוחרים מסלולי משכנתאות. מסלולי משכנתאות ותמהיל נכונים יניבו תוצאות חישוב משכנתאות עם חיסכון מכובד מאוד. תפקיד יועץ משכנתא, מומחה הלוואות, להניב תוצאות חישוב משכנתא חסכוני ללווה.

יועץ משכנתא – חישוב משכנתא לחיסכון מרבי ללווה

יועץ משכנתא בכיר, מקצוען, מכיר את תחום הלוואות משכנתא מעולה וגם את דרכי חישוב משכנתאות בהלוואות משכנתא שונות. יועץ משכנתא יבצע חישוב משכנתא עם הבנת מקרו ומיקרו כלכלה תוך בחירת מסלולי הלוואה ותמהיל עם חיסכון עצום ללווה המתבטא בעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן