פורטל משכנתאות

לקיחת משכנתא – בחירת בנק למשכנתאות הזוכה

לקיחת משכנתא – בחירת בנק למשכנתאות הזוכה

שיקולים בבחירת בנק למשכנתאות הזוכה בתחרות

הציבור או גוף ייעוץ משכנתאות לרב יוצרים תחרות לפחות בין שלושה בנקים למשכנתאות הנותנים אישורים עקרוניים של משכנתא עם פירוט מלא של המסלולים, תמהיל ושל ריביות משכנתא, אחוז הנחת פתיחת תיק וכד.
בהרבה מקרים הלווה מבולבל בהחלטה בין ההצעות השונות כי לפעמים התמהיל או המסלולים או השנים שונות וקשה לדעת רק לפי הריביות איזה בנק עדיף כלכלית.
מעבר לשיקול הכלכלי הקר יש לקחת שיקולי כדאיות לעבוד עם בנק מסוים כפי שיפורט בהמשך.
באופן כללי השיקול הכלכלי הקר הוא השיקול המכריע בהחלטה של בחירת בנק למשכנתאות אך כשיש הפרש קטן בתנאים בין שני בנקים למשכנתאות יש לקחת בחשבון שיקולים נוספים שלפעמים יכולים להכריע לטובת הבנק שנתן תנאים מעט ובשוליים פחות טובים.

שיקול כלכלי בבחירת בנק למשכנתאות – מחשבון משכנתא

השיקול הכלכלי מתבסס על ניתוח התוצאות של הנתונים של כל הצעת בנק למשכנתאות בעזרת מחשבון משכנתא. מחשבון משכנתא יסייע רבות לקביעה איזה בנק עדיף כלכלית. יש להשוות את ההחזר החודשי ההתחלתי, את פריסת התשלומים החודשית לאורך כל תקופת המשכנתא, לוח סילוקין, את סה"כ ההחזר הרב שנתי כולל ריבית והצמדה הכולל הערכת אינפלציה שנתית חזויה, וכד'.
לחץ למעבר ל – מחשבון משכנתא באתר זה.

שיקולים נוספים לבחירת בנק למשכנתאות זוכה

בהנחה שיש יתרון כלכלי קטן בלבד לאחד הבנקים והוא לא יתרון מוחץ להחלטה בבחירת בנק למשכנתאות זה, יש לקחת בחשבון שיקולים נוספים:

  1. מה הניסיון של הלווה עם הבנק הספציפי – האם בעבר היו לו הלוואות או משכנתא בבנק זה והאם היו בעיות עם הבנק לאורך החזקת ההלוואה או המשכנא. אם הניסיון מאוד חיובי עם בנק משכנתאות ספציפי אז מומלץ לחתום עימו על הלוואת משכנתא למרות שהוא בפיגור קל בתנאים הכלכליים. כמו שאומרים: לא מחליפים ספק טוב בגלל הפרש קטן לרעה במחיר
  2. איכות השירות של הבנקאי באותו סניף או של מנהל הסניף ביחסו ללקוח – לפעמים יועץ משכנתא בבנק אחד יתאמץ מאוד עבור הלקוח וינסה מאוד לעזור לו בהשוואה ליחס פחות טוב של יועץ משכנתאות בבנק אחר. השירות של יועץ משכנתאות ושל בנק למשכנתאות נמשך גם לאחר חתימת הסכם משכנתא ולכן יש לתת משקל מסוים גם לשיקול טיב השירות של יועץ משכנתאות, מנהל סניף בנק למשכנתאות או כללית של בנק מסוים
  3. מה הקשר עם הבנק בנושאים אחרים שלא קשורים למשכנתא: היכן חשבון העו"ש הפרטי או העסקי והניסיון של הלווה עם הבנק בשנים האחרונות. נוח לעבוד בכל הנושאים עם בנק אחד אך שיקול זה הוא יחסית שולי ויש חשיבות יותר גדולה לתנאי משכנתא טובים המתקבלים
  4. מרחק סניף בנק למשכנתאות ממגורי הלווה. אומנם שיקול זה הוא יחסית שולי עקב התקשורת המפותחת של היום שאפשר לקחת משכנתא בסניף למשל במרכז הארץ ולגור בצפון הארץ, דרומה או כל מקום אחר.  כשיש משכנתא אין קשר שוטף עם סניף בנק למשכנתאות או עם יועץ משכנתאות שאצלו חתמת על הלוואת משכנתא, הקשר הוא יותר עם מוקד המשכנתאות של הבנק בנושאים שונים הקשורים בהלוואה כמו קבלת דוחות, פירעון מוקדם של משכנתא וכד'.

יועץ משכנתאות מסייע בבחירת בנק למשכנתאות

מומלץ להתייעץ עם שירותי יעוץ משכנתאות לניתוח הכדאיות הכלכלית של האישורים הכלכליים ובהחלטה לבחירת בנק למשכנתאות זוכה. יועץ משכנתאות בכיר ומקצוען יוביל לקבלת משכנתא זולה אופטימלית ללווה הספציפי.

 

   

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן